Autor Wątek: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym  (Przeczytany 952 razy)

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« dnia: Październik 24, 2023, 10:29:39 am »
Witam jako nowy użytkownik 🖐️

Teraz do sedna. Jestem posiadaczem Jaguara XE 25t 250 KM Rsport AWD 2018 rok przebieg 73 kkm. Auto sprowadzone z USA z uszkodzeniem przodu. Wszystkie chłodnice do wymiany były i brak płynu bo uciekł. Wszystko założone nowe. Tylko IC został stary bo był lekko wygięty ale wyglądał na ok. Auto zalane płynem, odpalone, jeżdżące. I pojawił się problem po jakimś czasie użytkowania - kontrolka niskiego poziomu płynu, twardy wąż główny, zapach płynu jakby uciekał gdzieś. Okazało się, że auto wyrzuca go korkiem. Po odkręcenie korka na ciepłym silniku zapach spalin ze zbiorniczka wyrównawczego. Mój mechanik jasno stwierdził, że albo padnięta uszczelka pod głowicą, albo pęknięta głowica, blok etc. Czy ktoś miał podobny problem? Czy to możliwe, że przy tym przebiegu możliwe takie uszkodzenia silnika? Może ktoś ma jakiś pomysł zanim zacznę wyciągać silnik i go sprawdzać.
Z początku myślałem, że A nóż widelec może to chłodniczka egr coś puszcza ale podobno takowej w tym silniku nie ma.

Za każdą sugestie i odpowiedz będę mega wdzięczny.
Pozdrawiam!

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2023, 18:24:23 pm »
Skoro był strzał to wszystko możliwe. A niewykluczone, że był odpalany bez płynu w stanach
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
Odp: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2023, 19:17:49 pm »
Tak strzał był ale silnik nie został draśnięty. Sam go sprowadziłem, sam rozbierałem i sam składałem. Jedynie intercooler był lekko wgięty na łapach w stronę silnika ale go nie dotknął.
Kolejna kwestia czy był odpalany w USA. Na bank był. Ale ile auto musi pracować na wolnych obrotach żeby się zagrzał na tyle żeby strzeliła uszczelka lub coś więcej?

Offline wjask

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • XE 2.0D 180KM 2016r
Odp: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2023, 07:29:11 am »
Mam ten sam problem ale w 2.0D 180KM. Nowy korek i termostat nie dały efektów, chłodnica egr i intercooler sprawdzone i są sprawne. Za kilka dni będzie silnik rozbierany i wymiana uszczelki lub sprawdzenie głowicy a przy okazji turbina zregenerowana, wywalony dpf i kat i wymieniony 1 wtrysk.
Jeśli ktoś walczył z takim problemem to chętnie posłucham

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 330
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2023, 12:02:36 pm »
A od kiedy w Polsce mają wprowadzić kontrolę emisji spalin?  Bo może nie warto wywalać DPF.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
Odp: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2023, 14:01:10 pm »
Ok mam update dla zainteresowanych sytuacją 2.0 turbo benz. Na stronie amerykańskiej wyczytałem, że te silniki mają wadę konstrukcyjną głowicy, uszczelki, płaszcza wodnego etc. Ogólnie zdarzają się przedmuchy i pęknięcia bloku. Płyn przedostaje się do cylindrów. U mnie póki co znika tylko trochę płynu i spaliny w zbiorniczku wyrównawczym. Spadków mocy i innych tego typu rzeczy nie ma. Podobno wymiana uszczelki i planowanie nie daje zbyt wiele bo to temat powracający. Najlepiej zmienić słupek na ten z wersji poliftowej 2020+ tam jest ten temat poprawiony. Także tak to 🤷 póki co zadzwoniłem do MM Cars w Warszawie z pytaniem o akcję serwisową wadliwej jednostki napędowej. Czekam na odpowiedź.

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
Odp: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2023, 14:12:39 pm »
Kolejny update. Poprzednie stwierdzenie można wyrzucić do kosza. Wadliwe były silniki ecoboost z początków produkcji 240 KM były też montowane w XE ale wcześniej. Mój 2LAJ20P4M jest wolny od wady fabrycznej. 9.11 wstawiam do Autoreduta Powiśle na diagnostykę. Dam znać co wyszło.

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
Odp: XE 25T AWD - Spaliny w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2023, 21:30:11 pm »
Siema grupa.
Informuję jak skończyła się sprawa ze spalinami w układzie chłodzenia. Stanęło na tym, że nie chciałem rozbierać silnika żeby szukać przyczyny bo spece krzyczeli  chore pieniądze za taką diagnostykę. Wymieniłem piec na nowszy z wersji P250 z przebiegiem 15 tys km i mam nadzieję, że posłuży długo. Auto odebrane dzisiaj z naprawy i śmiga jak trzeba. Ceny takich silników u nas to jakiś kosmos. Warto szukać za granicą, a najlepiej w UK.
Pozdrawiam i w razie pytań służę pomocą.