Autor Wątek: Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi  (Przeczytany 772 razy)

Offline bulasnick

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi
« dnia: Wrzesień 01, 2023, 12:19:36 pm »
Dzień dobry. Mam dwa problemy :-help:

Pierwszy

Od dwóch dni alarm w moim XE (2016) dziwnie się zachowuje, a mianowicie przy zamknięciu auta po chwili wysyła dwa sygnały potwierdzające (co wcześniej nigdy nie miało miejsca), że samochód jest zamknięty i po kilku sekundach zaczyna wyć alarm. Po podłączeniu do komputera ten nic nie wskazał, ale po wyczyszczeniu, jakiś drobnych errorów na razie syrena nie wyje, choć cały czas wysyła dwa sygnały piknięcia po zamknięciu drzwi.

Drugi   

W trakcie jazdy auto samo odzbraja drzwi. Po dojechaniu do świateł lub przejścia dla pieszych, kiedy samochód na chwilę się zatrzymuje , to otwiera drzwi. Przy ponownym ruszeniu i przekroczeniu prędkości, na którą ma uzbrajanie drzwi już tego nie robi (trzeba to zrobić manualnie klawiszem). Kiedy już manualnie zablokuje drzwi i kończę jazdę wyłączając samochód, to po naciśnięciu w START/STOP drzwi  ponownie zostają rozbrojone, a powinno tak się zdarzyć po otworzeniu klamki.

Podsumowanie

Sprawdzałem czy zależy to może od kluczyków, ale na jednym i drugim jest tak samo. Baterie w nich wymieniane jakieś 8-10 miesięcy temu (choć nie wiem, czy to ma znaczenie w tego typu awarii). Jak wspomniałem - po podłączeniu do komputera ten nic nie wykrył (był podłączany raz jednego dnia i raz drugiego i nic).

Czy ktoś z Was miał podobny problem i jest w stanie ocenić, co może być przyczyną? Z góry dzięki za odpowiedź. 

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2023, 13:27:14 pm »
Zacznij od rzeczy prostych - podladowanie akumulatora. Auto z rynku europejskiego?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2023, 13:40:14 pm »
Dzień dobry. Mam dwa problemy :-help:

Pierwszy

Od dwóch dni alarm w moim XE (2016) dziwnie się zachowuje, a mianowicie przy zamknięciu auta po chwili wysyła dwa sygnały potwierdzające (co wcześniej nigdy nie miało miejsca), że samochód jest zamknięty i po kilku sekundach zaczyna wyć alarm. Po podłączeniu do komputera ten nic nie wskazał, ale po wyczyszczeniu, jakiś drobnych errorów na razie syrena nie wyje, choć cały czas wysyła dwa sygnały piknięcia po zamknięciu drzwi.

Drugi   

W trakcie jazdy auto samo odzbraja drzwi. Po dojechaniu do świateł lub przejścia dla pieszych, kiedy samochód na chwilę się zatrzymuje , to otwiera drzwi. Przy ponownym ruszeniu i przekroczeniu prędkości, na którą ma uzbrajanie drzwi już tego nie robi (trzeba to zrobić manualnie klawiszem). Kiedy już manualnie zablokuje drzwi i kończę jazdę wyłączając samochód, to po naciśnięciu w START/STOP drzwi  ponownie zostają rozbrojone, a powinno tak się zdarzyć po otworzeniu klamki.

Podsumowanie

Sprawdzałem czy zależy to może od kluczyków, ale na jednym i drugim jest tak samo. Baterie w nich wymieniane jakieś 8-10 miesięcy temu (choć nie wiem, czy to ma znaczenie w tego typu awarii). Jak wspomniałem - po podłączeniu do komputera ten nic nie wykrył (był podłączany raz jednego dnia i raz drugiego i nic).

Czy ktoś z Was miał podobny problem i jest w stanie ocenić, co może być przyczyną? Z góry dzięki za odpowiedź. 

2 sygnaly o ile dobrze pamietam oznaczaja ze ktores dzwi sa nie domkniete - moze jakis problem z czujnikiem?
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline bulasnick

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2023, 14:46:36 pm »
Zacznij od rzeczy prostych - podladowanie akumulatora. Auto z rynku europejskiego?

Tak. Rynek europejski.

Offline bulasnick

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2023, 14:49:58 pm »
Dzień dobry. Mam dwa problemy :-help:

Pierwszy

Od dwóch dni alarm w moim XE (2016) dziwnie się zachowuje, a mianowicie przy zamknięciu auta po chwili wysyła dwa sygnały potwierdzające (co wcześniej nigdy nie miało miejsca), że samochód jest zamknięty i po kilku sekundach zaczyna wyć alarm. Po podłączeniu do komputera ten nic nie wskazał, ale po wyczyszczeniu, jakiś drobnych errorów na razie syrena nie wyje, choć cały czas wysyła dwa sygnały piknięcia po zamknięciu drzwi.

Drugi   

W trakcie jazdy auto samo odzbraja drzwi. Po dojechaniu do świateł lub przejścia dla pieszych, kiedy samochód na chwilę się zatrzymuje , to otwiera drzwi. Przy ponownym ruszeniu i przekroczeniu prędkości, na którą ma uzbrajanie drzwi już tego nie robi (trzeba to zrobić manualnie klawiszem). Kiedy już manualnie zablokuje drzwi i kończę jazdę wyłączając samochód, to po naciśnięciu w START/STOP drzwi  ponownie zostają rozbrojone, a powinno tak się zdarzyć po otworzeniu klamki.

Podsumowanie

Sprawdzałem czy zależy to może od kluczyków, ale na jednym i drugim jest tak samo. Baterie w nich wymieniane jakieś 8-10 miesięcy temu (choć nie wiem, czy to ma znaczenie w tego typu awarii). Jak wspomniałem - po podłączeniu do komputera ten nic nie wykrył (był podłączany raz jednego dnia i raz drugiego i nic).

Czy ktoś z Was miał podobny problem i jest w stanie ocenić, co może być przyczyną? Z góry dzięki za odpowiedź. 

2 sygnaly o ile dobrze pamietam oznaczaja ze ktores dzwi sa nie domkniete - moze jakis problem z czujnikiem?

W których miejscach one są? Szukałem czujnika pod maską i nie mogłem znaleźć:/

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2023, 15:00:59 pm »
czyjnik pod maska jest wprawym zamku (od strony pasazera) w drzwiach i klapie tez jest wbudowany w zamki.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline docentbartek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Samoistny alarm/samoistne odzbrajanie drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2023, 23:34:55 pm »
Sprawdź na wszelki wypadek przyciski zamykania i otwierania centralnego zamka, zdarza się, że się blokują i wtedy system może głupieć.