Autor Wątek: Problem z automatyczną blokadą drzwi  (Przeczytany 489 razy)

Offline mashade

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Problem z automatyczną blokadą drzwi
« dnia: Sierpień 02, 2023, 12:28:25 pm »
Mam od niedawna problem z otwieraniem drzwi. Gdy po ruszeniu drzwi blokują się automatycznie nie można ich otworzyć po zatrzymaniu się "z klamki" kierowcy (niekiedy tylko się da otworzyć). Wówczas trzeba albo pociągnąć za klamkę pasażera lub z pilota w celu odbezpieczenia drzwi.
 
Natomiast jeśli przed ruszeniem zabezpiecze drzwi samemu "z klamki" to po zatrzymaniu zawsze bezproblemowo drzwi się otwierają.

Jest to jaguar x type 2.1

Zastanawiam czy to coś prostego do naprawy czy bez elektryka się nie obejdzie. Z góry dzięki.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Problem z automatyczną blokadą drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2023, 18:31:39 pm »
cześć - nie wiem czy to coś podobnego ale miałem taki problem z otwieraniem drzwi od zewnątrz - nie zawsze zaskakiwało - pomogło "podciągnięcie" cięgna pomiędzy klamką a zamkiem - trzeba zdjąć boczek i nad klamką jest łączenie cięgna poprzez plastikową zapinkę - być może u Ciebie poluzowało się cięgno od klamki wewnętrznej

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Problem z automatyczną blokadą drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2023, 11:27:29 am »
Prawdopodobnie masz urwaną spinkę boczka na środku drzwi pod oknem, wtedy przy pociągnięciu za klamkę pancerz wypada ze swojego mocowania.
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline Plover

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Problem z automatyczną blokadą drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2024, 20:43:43 pm »
Cześć, mam podobną sytuację, że po ruszeniu nie można odryglować samochodu z wewnętrznej klamki od strony kierowcy. Zdemontowąłem boczek, wymontowałem zamek, przeczyściłem, nasmarowałem, cięgła na miejscu. Może być coś innego niż walnięta elektronika w zamku, bo dedukcją na to by wychodziło?