Autor Wątek: x308 gaśnie podczas upału  (Przeczytany 297 razy)

Offline krauze

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
x308 gaśnie podczas upału
« dnia: Czerwiec 23, 2023, 21:07:13 pm »
Cześć!
Mam ostatnio problem z moim x308 4.0 z 1997 roku.
Polega on na tym, że jak samochód stoi dłużej na upale, nagrzeje się to ma problem z odpaleniem. Kręci dłużej, ale w końcu odpali. Po czym chwilę pochodzi i spadają mu obroty i gaśnie. Po ponownym odpaleniu już chodzi normalnie. Zazwyczaj po 2/3 razach jak gaśnie, odpala i jedzie bez problemu.
Nieistotne czy czekam po odpaleniu, czy ruszam - gaśnie. Wyświetla się komunikat engine stalled.
Diagnostyka zrobiona - żadnych błędów. Jak samochód stoi w chłodnym garażu (ok. 20st) odpala bez problemu. Ale pierwsze 2/3 odpalenia, gdy postoi w upale - jest kłopot.
Gdzie szukać przyczyny? Czujnik temperatury? Wymiana płynu chłodniczego (do tego się przymierzam tak czy siak, bo minęły już 2 lata)?

Online jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: x308 gaśnie podczas upału
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2023, 18:52:26 pm »
Hi . kiedyś miałem podobny przypadek . Auto zimne odpalało a jak przejechać około 2 mil do gasło i trzeba było czekać ponad 2-5 minut żeby odpaliło i dalej jeździło.
Przyczyna była ze z jednej strony nie był dokręcony kolektor.Niby był dokręcony ale za lekko .
 Moja wina bo jak  remontowałem  silnik to w momencie dokręcania drugiej strony kolektora  ktoś zadzwonił i  po tym telefonie zapomniałem sprawdzać moment obrotowy  dokręconych śrub.
 W tych autach mamy dożo różnych plastyków które inaczej sie rozszerzają niz aluminium i może podczas nagrzewania  robi się jakaś przerwa ?
 Warto też podłączyć miernik ciśnienia paliwa  i sprawdzić czy przypadkiem  nie tracisz zasilania benzyny .
 Te aktualne modele mają dziwny regulator paliwa . Niedawno szukałem.

I love and hate Jaguars