Autor Wątek: Samoistne rozłączanie się z Bluetooth  (Przeczytany 1007 razy)

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Samoistne rozłączanie się z Bluetooth
« dnia: Marzec 30, 2023, 23:27:28 pm »
Witam,
zauważyłem już jakiś czas temu, że występują w moim Jagu problemy z połączeniem BT - ma to miejsce najczęściej na samym początku. Wygląda to w następujący sposób. Telefon łączy się z radiem, zostają wyświetlone wszystkie informacje itp. Po chwili z górnego paska znika info o baterii itp. pokazuje że telefon nie jest podłączony, ale na kafelku telefon wyświetla się nadal. Najczęściej gdy to zauważę, to wymuszam ponowne połączenie BT z poziomu telefonu. Czasami mieli dość długo. Kilka razy zauważyłem, że rozłączy się i po chwili sam połączy się ponownie i wtedy już wszystko jest prawidłowo. Gdzieś w internetach widziałem podobny problem, ale w tym czasie nie zauważyłem go u siebie - lub po prostu nie zwróciłem uwagi, bo muzyka leci z USB i prawdopodobnie samo się ponownie łączyło. Niedługo później zdarzyła się sytuacja, że zadzwonił mi telefon krótko po wejściu do auta. Odebrałem i po chwili mnie rozłączyło, musiał ponownie wymusić połączenie. Od tego czasu zauważam ten problem. Zazwyczaj, gdy wsiadam do auta, to BT w telefonie mam już uruchomiony, żeby nie tracić czasu w aucie. Muszę spróbować jak wygląda sytuacja, gdy będę go uruchamiał dopiero po uruchomieniu auta. Aczkolwiek nie jestem pewien, żeby to miało jakiś wpływ.
Radio mam 8" Harmon, czyli jeśli dobrze kojarzę, jest to jeden z pierwszych modeli InControl Touch, ale nie wersja Pro. Telefon to Pixel 7 Pro.
Czy ktoś miał podobny problem?
Obiła mi się informacja, że ponoć jest to znane w jagu i zostaje rozwiązane przez aktualizację. Tylko że ja nie mam SOTA. Więc nie mogę zrobić aktualizacji softu. Czy mogę w tym wypadku pojechać do serwisu Jaga i zrobić tą aktualizację? Czy będzie to dla mnie darmowe, czy będę musiał za to płacić?
XE 2015 2.0D Automat

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Samoistne rozłączanie się z Bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2023, 10:26:15 am »
Nie pomogę w pierwszej części Twojego wpisu, ale na pewno możesz podjechać do serwisu, żeby zaktualizowali Ci system - sam robiłem to u siebie, żeby odblokować Carplay, a nie dało się wymusić aktualizacji OTA. Po wizycie w serwisie wszystko się odblokowało i gdy później pojawiła się aktualizacja to dostałem komunikat w aucie. Niestety wizyta nie była darmowa - podawanie kosztów nie ma sensu, bo ja mam InControlTouchPro + z tego co pamiętam to nie mieszkasz w PL, więc cena i tak by się różniła
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Samoistne rozłączanie się z Bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2023, 19:28:50 pm »
Dziś byłem w serwisie Jaguara. Zrobili aktualizację. 250€
Jak narazie nie zauważyłem, aby były problemy z połączeniem, ale wyjdzie to w praniu.
XE 2015 2.0D Automat

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Samoistne rozłączanie się z Bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2023, 10:53:50 am »
Juz w sumie mogę potwierdzić, że działa prawidłowo. Dzis sam się połączył i uruchomił odtwarzanie muzyki, bo wczoraj jak testowalem to zapomniałem przelączyc na usb. Całą drogę do pracy bezproblemowo.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Krzych1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Samoistne rozłączanie się z Bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2023, 21:15:16 pm »
Miałem taki sam przypadek tylko, że z Samsung Galaxy S8 i S10. Można zainstalować aplikację Bluetooth Phonebook która zmienia coś w sposobie wysyłania kontaktów do samochodu, u mnie pomogło. O ile pamiętam nie trzeba nic konfigurować w aplikacji, tylko zainstalować.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Samoistne rozłączanie się z Bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2023, 15:29:06 pm »
u mnie problem wyglądał tak, że nie było znaczenia, co podłączałem, wszystko miało problem. Ale już po wszystkim.
XE 2015 2.0D Automat