Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Olej

<< < (2/3) > >>

M737:


0W20 ACEA C5 spełniający normę JAGUAR STJLR.51.5122
- sprawdź czy Millers lub Ravenol ma w ofercie o tych parametrach

stingear:
Odnośnie oleju 2yjaśnijmy sobie jedną rzecz - lejemy to, co zaleca producent. Żadne zmiany na inny z powodu wieku itp. Pierscienie tłoków dostosowane są do oleju. Jak poprzednik lał inny, to zróbcie płukanie i zalejcie prawidłowy. Nie oszczedzajcie na tanim oleju, bo dopłacicie na naprawach.

wilczeg:
Czytałem po forach że do tego silnika 2.0 180km ktoś polecał shell helix ultra pro 5w30 tylko jak to ma się do zalecanego 0w30 . Podobno to 5w sprzyja temu, że nagrzewa się wolniej co ma pozytywny wpływ na ten silnik i łańcuch... bzdury czy jednak jest coś w tym prawdy? Jeżeli w jagu byl lany 5w30 to faktycznie lepiej zalać plukanke jak to napisano powyzej i wrócić do 0w30? Czytałem pochlebne opinie o shelu dlatego mocno się zastanawiam.

wilczeg:
Nie mogę zedytowac więc postanowiłem jak doradzono u gory. Zrobię plukanke i zaleje shella ale Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0w30 . Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór.  Tylko czy lepiej ECT czy Professional?

M737:
lepiej ten który spełnia normę > powtórzę kopiuj/wklej > musi spełniac normę stjrl.03.5007
(dotyczy diesel)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej