Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Olej

<< < (3/3)

piotrrf:
Dokładnie tak. Jeśli ma być 0 W 30 to taki leję ale patrzę na specyfikację.
W każdym aucie tak robię.
Jeśli 0 W 30 jest to np. Fiata, to nie leję do Jaguara.

wilczeg:
Gdyby konkretnie dalo się to wyczytać. Sprzedawca powiedział mi, że chodzi o to c2, że będzie ok. Szukałem specyfikację na stronie shella, ale dokładnie nic nie jest napisane o stjrl.03.5007 .  Na pewno jest wzmianka o vw 507.00 ale czy to jest tożsame, ale tylko oznaczenie inne bo dla marki vw? Kupiłem ect jak mi doradził sprzedawca. Mam nadzieję jak to mówią... będzie Pan zadowolony ;)

piotrrf:
Istotnie, Shell ma w ofercie olej do Jaguara diesla o innych danych.
5 W 30.
Specyfikacja ma dokładnie takie numery jak w przypadku 0W 30.

M737:
kupiłeś zły olej
30 sekund uzycia google >
https://galonoleje.pl/0w30/2966495-shell-ultra-professional-aj-l-0w30-5l-syntetyczny-olej-silnikowy-5011987039926.html

...to jest właściwy olej

brawo dla sprzedawcy swoją drogą, Polska to jednak dziwny kraj, zero inwencji własnej, zero dążenia do poprawności
sprzedawca niech zajmie się sprzedażą owsa dla konia tudzież marchewki na ryneczku a nie olei do nowoczesnych silników
pokaż ten post panu sprzedawcy i przekaż ode mnie że jest typowym polskim nierobem i idiotą

radzę kupić 7 litrów oleju zgodnego z normą i wlać 6,5 litra

wilczeg:
Dziękuję bardzo... dlatego właśnie drążę temat bo byłem później niemal przekonany, że chyba popełniłem błąd i powinien byc pro. Nigdzie jednak na stronie producenta nie znalazlem o tym informacji... (faktycznie na sklepie galon i na ich aukcjach jest norma wypisana, u innych nie koniecznie). Bije sie w pierś tutaj mi nie poszło... ale nie z powodu, że mi się nie chciało szukać... dziękuję za utwierdzenie mnie w tym, że ma być pro a sprzedawcy oczywiście podziękuję i poproszę o wymianę na właściwy... mam nadzieję, że bez problemu uda się to naprostować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej