Autor Wątek: Rozrząd XJ X308 3,2 V8  (Przeczytany 550 razy)

Offline ELEMARINE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Rozrząd XJ X308 3,2 V8
« dnia: Luty 24, 2023, 19:09:50 pm »
Szanowni koledzy. Być może temat był na forum ale coś nie mogę go znaleźć.  W planie zakup kota 1999 rok 3,2 V8 X308 przebieg 183 000. Silnik jest na pasku czy łańcuszku? Nie wierzę że właściciel robił coś przy rozrządzie przy 100 000 (tak twierdzi choć brak kwitow).
Pytanie. Jest tam pasek czy łańcuch? Jaki przybliżony koszt wymiany należy brać pod uwagę? Z góry dziękuję za info.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Rozrząd XJ X308 3,2 V8
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2023, 20:37:46 pm »
https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?action=search2

https://sklep.v12.com.pl/category/jaguar-x308-silnik

Łańcuch…duży masz rozrzut zainteresowań, miał być xjr a teraz 3.2? Generalnie rozrząd jest bolączką wczesnych roczników x308 więc właściciel mógł to robić.

Dodatkowo…nie znam się wiec się wypowiem. Piszesz pewnie o „kolekcjonerskim” egzemplarzu z otrebusów z „pięknie” obszytą kierownicą? Skąd w nim się wzięły żółte tablice? Trochę za wcześnie. Chromy wokół szyb wskazują wersje sovereign a na klapie executive, grill w sovereignie też powinien mieć chromowane żebra a nie ma…znowu dwukolorowe boczki wskazują na sovereign? Na drewnie deski coś się odbija więc nie wiem czy poduszka nie pasuje czy zdjęcie tak wyszło?

Oczywiście w ogłoszeniu napisano EXECUTIVE ale już się w tym pogubiłem, jak to rozpoznać?
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2023, 21:01:51 pm wysłana przez msiwow »

Offline ELEMARINE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Rozrząd XJ X308 3,2 V8
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2023, 08:21:31 am »
Dziękuję Ci kolego za info. Ciężko kupić XJR w stanie nawet dobrym i dlatego oglądam XJ. Oglądałem 4 sztuki XJR i każdy sprzedawca mocno ukrywał. Potem jakoś dziwnie ogłoszenia znikały z portalu a po paru dniach wracały w wyższej cenie. Bez komentarza.