Autor Wątek: Jaguar XF 250 3.0D 2011r błąd skrzyni błąd EPG oraz DSC nieaktywne  (Przeczytany 752 razy)

Offline Mike1985

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy w związku z czym proszę o wyrozumiałość. Przechodząc do głównego wątku napiszę tylko tyle, że nabyłem XF a na aukcji ubezpieczyciela za granicą. Na wyświetlaczu widnieje komunikat o błędzie skrzyni biegów, hamulca ręcznego oraz widać że DSC jest wyłączone (problem dosyć często poruszany w tym modelu ale nie znalazłem jego rozwiązania). Pokrętło wybieraka po odpaleniu pojazdu pozostaje w pozycji p i się nie unosi. Wiem, że bez diagnostyki nie wiele można powiedzieć ale czy któryś z kolegów miał podobny problem i mógłby mnie nakierować na potencjalną przyczynę takiej awarii. Wiem, że dużo kłopotów w tych autach sprawia akumulator. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 250 3.0D 2011r błąd skrzyni błąd EPG oraz DSC nieaktywne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2022, 00:33:30 am »
Pierwsze sprawdz baterie i wykasuj błędy . Musi mieć 12v . Przy słabej bateri moze pokazywać wiele błędów

Offline Mike1985

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 250 3.0D 2011r błąd skrzyni błąd EPG oraz DSC nieaktywne
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2023, 00:46:30 am »
Samochód odpala bez problemu baterie sprawdzałem testerem i jest ok ładowanie również jest w normie. Dzisiaj podłączylem prosty tester obd i w module skrzyni biegów jest pełno błędów około
130 najbardziej niepokojący jest u0402 dotyczący komunikacji tcm nieprawdłowe dane z modułu przeniesienia napędu oraz p176b obwód połozenia dźwigni zmiany biegów góra dół. W pamięci były też błedy dotyczące zasilania więc z baterią faktycznie mogło coś się wcześniej dziać. Przy odpaleniu wybierak minimalnie drży jakby chciał się wysunąć ale coś go blokuje.