Autor Wątek: Dźwięk sowy w z okolic turbiny  (Przeczytany 759 razy)

Offline Arteczek24

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Dźwięk sowy w z okolic turbiny
« dnia: Listopad 15, 2022, 15:43:05 pm »
Witam
Jestem posiadaczem Jaga xf x260 2.0d awd 180km.
Ostatnio poczułem zapach spalin przy odpalaniu auta okazało się ze kolektor wydechowy był pęknięty, wiec wymieniłem dodatkowo turbina miała wyczuwalny luz osiowy wiec ja zregenerowałem. Po złożeniu zaczęły się dźwięki sowy, tzn. Przy powolnym rozpędzanie auta do 2,3 obrotów i trzymaniu na tych obr. Słyszę jakby sowa była w silniku. Dźwięk jeszcze powstaje jak dodam mocno gazu i puszczę nogę z pedału gazu to wtedy tez jest ten dźwięk. Dodam ze egr sprawdzony nic nie pokazuje, dpf jest ok komp nic nie pokazuje żadnych błędów. Dałem turbo na gwarancje bo myślałem ze to turbo złe zregenerowane, powiedzieli ze wszystko ok po sprawdzeniu. Dźwięku wcześniej nie było dopiero po regeneracji turbo jakby sowa w silniku była…. Miał ktoś takie problem?
Proszę o pomoc z góry dzięki

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Dźwięk sowy w z okolic turbiny
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2022, 18:37:05 pm »
Opcje dwie. Często tak sie dzieje po regeneracji turbin. Opcja nr 2 nieszczelność gdzieś między turbo a kolektor
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Arteczek24

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Dźwięk sowy w z okolic turbiny
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2022, 20:25:24 pm »
Co to znaczy ze często się tak dzieje po regeneracji turbin, przecież to nie passat 1,9tdi(bez urazy dla kogokolwiek) żadna turbina nie ma prawa tak chodzić…po drugie takie dźwięki nie maja prawa być w aucie. Trochę aut przerobiłem i żadne takiego dźwięku nie dawało…

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Dźwięk sowy w z okolic turbiny
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2022, 21:25:27 pm »
Jak zrobiona na tanim korasie to będzie wyło. Ewentualnie szukać nieszczelnosci na wydechu
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8