Autor Wątek: Pomiar temperatury silnika.  (Przeczytany 1244 razy)

Offline CezaryXF

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Pomiar temperatury silnika.
« dnia: Październik 31, 2022, 21:25:23 pm »
Witam Forumowiczów!
Jestem na forum od dzisiaj. Od maja mam XF 3.0 SC AWD benzynę, rok 2014. Auto nie ma pomiaru temperatury silnika/wody w chłodzeniu!!! Pompa wody i rurki w obiegu wymienione na te mniej awaryjne. Na wszelki wypadek chcę założyć niezależny, nieinwazyjny pomiar temperatury silnika. Mam czujnik termistorowy z przewodem w silikonie, elektroniczny cyfrowy modem pomiarowy z wyświetlaczem i możliwością ustawienia progu zadziałania alarmu przegrzania/przekroczenia temperatury wielkości pudełka od zapałek za grosze z allegro. Chcę go umieścić pod klapką mniejszego schowka, obok selektora skrzyni biegów, zasilanie z gniazda zapalniczki. Czujnik zamocuję stykowo/dociskowo na jednej z głowic silnika lub gdzieś na bloku.
Może mi ktoś podpowie jak/którędy najprościej podejść z przewodem czujnika z komory silnika do miejsca montażu elektroniki w schowku? Przewód ma 2 lub 3 metry. Nie chcę robić specjalnego otworu w przegrodzie. Może jakieś zdjęcie?
Brak pomiaru temperatury to idiotyzm. Nie chcę korzystać z sygnału temperatury w złączu diagnostycznym, wolę niezależny pomiar z drugim czujnikiem. Rozwiązany problem wszystkim się przyda, koszty są minimalne. A przegrzanie silnika to katastrofa.
                                                                                                                                                                 Pozdrawiam Cezary
                                                     

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: Pomiar temperatury silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2022, 21:32:43 pm »
nie mozna odpowedzieć na wiadomośc którą mi wysłałeś - masz pełną skrzynkę, jako nowy pewnie masz na 1 wiadomość
olej tak jak pisałem 1,25 litra porządnej firmy typu motul czy ravenol obojetne byle spełniał 75W140
wymiana u mechanika za parę groszy, to nic drogiego

Offline CezaryXF

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Pomiar temperatury silnika.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2022, 21:55:11 pm »
Faktycznie. Ta skrzynka zapełniona w 100%. Po jednej wiadomości?! Tylko nie wiem jak zwiększyć jej pojemność. Szukałem w "pomocy" ale tam nic nie ma.

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Pomiar temperatury silnika.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2022, 22:12:55 pm »
Pisz więcej na forum (więcej postów) a skrzynka się zwiększy  :-clap
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Pomiar temperatury silnika.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2022, 22:14:46 pm »
Faktycznie. Ta skrzynka zapełniona w 100%. Po jednej wiadomości?! Tylko nie wiem jak zwiększyć jej pojemność. Szukałem w "pomocy" ale tam nic nie ma.

Kiepsko szukałeś:
https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,37208.0.html
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline LexHero

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Pomiar temperatury silnika.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2022, 21:42:36 pm »
Witam Forumowiczów!
Jestem na forum od dzisiaj. Od maja mam XF 3.0 SC AWD benzynę, rok 2014. Auto nie ma pomiaru temperatury silnika/wody w chłodzeniu!!! Pompa wody i rurki w obiegu wymienione na te mniej awaryjne.                                           

Jaki koszt wymiany pompy i tych rurek? Robione w ASO, czy u niezależnego mechanika?

Offline CezaryXF

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Pomiar temperatury silnika.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2022, 22:37:24 pm »
Witam!
Wymiana pompy, rurek wodnych, plus uszczelki, jakiś króciec, płyn chłodzący. Wymianę zrobił poprzedni właściciel we wrześniu 2021 roku w niezależnym serwisie pod Tarnowem. Koszt na fakturze VAT którą mam to 3520 zł brutto. Namiar na ten serwis:  www.automotoserwis.com

                                                                                                                                                Pozdrawiam!