Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Tarcze oraz klocki hamulcowe

<< < (3/5) > >>

Zbyszek01:
Tu będziesz miał trochę odwrotnie, częściej wymieniasz tylne klocki niż przednie.

stingear:
@Zbyszek01 na jakiej podstawie tak twierdzisz? Działają inne prawa fizyki? Jeśli by tak było, to zarówno tarcze hamulcowe, jak i klocki byłyby z tyłu większe od przednich. Cały ciężar auta podczas hamowania wywiera nacisk na przednie zawieszenie, koła i hamulce. Auto dosłownie przechyla się do przodu, przez co tylne koła są poddawane mniejszym obciążeniom. Tak więc częstsza wymiana z tyłu niż z przodu ma prawo bytu tylko w przypadku użycia kiepskich jakościowo klocków. 
Jeśli się mylę, poprawcie mnie. Może już jestem po prostu za stary, innej fizyki się uczyłem.

Zbyszek01:
Też jestem w słusznym wieku i dużo czytam.
Wyczytałem na forach, tak pisali. Automatyczna skrzynia wspomaga się w hamowaniu właśnie tylną osią. Przy manualu masz rację, zawsze przednie częściej zmieniane.
Jak na razie swoim zrobiłem 25 Tkm ale przód miałem zmieniony w ASO bo tak jak ty kupiłem z gwarancjami (APPROVED) a tył zmieniłem w lokalnym warsztacie (kolega).

piotrrf:

--- Cytat: Zbyszek01 w Sierpień 14, 2022, 20:38:56 pm ---Też jestem w słusznym wieku ...



Koledzy,jaki wiek jest sluszny? Po 50tce?  :-clap

--- Koniec cytatu ---

Zbyszek01:
Nawet więcej  :-trudno

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej