Autor Wątek: Brak katów Check Engine  (Przeczytany 563 razy)

Offline AndBuhhery

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Brak katów Check Engine
« dnia: Czerwiec 14, 2022, 18:50:28 pm »
Witam, po naprawach nie mam kompletnie katalizatorów. zostały puste puszki, co skutkuje ciągłym checkiem.
W najbliższym czasie nie zamieram kupować dwóch katów a check irytuje niemiłosiernie.
W związku z tym szukam sposobu na pozbycie się kontrolki Check Engine.
Słyszałem o emulatorach sond lambda.
Jeździ ktoś na emulatorach bez katów? check nie wyskakuje?

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Brak katów Check Engine
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2022, 20:25:53 pm »
Też jestem bardzo zainteresowany tym tematem. U mnie są katalizatory, ale dowiedziałem się, że to Chińskie zamienniki i, choć są sprawne i i działają prawidłowo, to komputer ich nie rozpoznaje i zapala kontrolkę Check Engine.
Dowiedziałem się od jednego elektronika, że można pomajstrować w oprogramowaniu sterownika i kontrolka zgaśnie, ale kosztuje to od 6 do 8 stówek. Trochę drogo, ale oryginalne katy wychodzą wielokrotnie drożej. Już przyzwyczaiłem się do stale świecącej kontrolki jednak po wizycie na hamowni okazuje się, że brakuje około 40 koni (?!). Myślę, że ten spadek mocy ma właśnie związek z tymi nieoryginalnymi katalizatorami. Ciekawe czy są jakieś sposoby na rozwiązanie naszych problemów. Pozdrawiam serdecznie!!!  :-V
✌POWODZENIA😉

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
Odp: Brak katów Check Engine
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2022, 21:47:43 pm »
@tadelak
Przecież samochód nie rozpoznaje katalizatora bo nie ma jak.
Jest sonda na wejściu, na wyjściu i komp analizuje sygnał.
Jeśli wywala check'a to znaczy, że sygnał jest zły. Kat nie działa prawidłowo i sondy to pokazują albo sondy nie działają jak należy.

Offline Mimi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • S type 3.0 v6 2000r
Odp: Brak katów Check Engine
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2022, 23:58:51 pm »
Witam ja nie mam katów tylko strumienice i żadnych błędów nie mam a w szczególności Check Engine

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Brak katów Check Engine
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2022, 08:46:27 am »
No rzeczywiście: skąd ten biedny sterownik ma znać producenta katalizatora (?!), po zapachu spalin? Ale ze mnie głupiec! Wstyd mi! Na usprawiedliwienie, mogę dodać tylko, że była to opinia specjalisty od Jaguarów (tak mi się wydawało) a chodziło chyba tylko o to żeby mnie naciągnąć na kosztowną wymianę katów u niego.  :-wstyd
Teraz pozostaje mi jedynie weryfikacja sprawności sond a jeżeli będą sprawne, to wymiana jednak katalizatorów. Najchętniej wstawił bym strumienice jak @Mimi z korzyścią dla silnika, ale na pierwszym przeglądzie technicznym nastąpi dyskwalifikacja pojazdu i dopuszczenia do ruchu nie będzie ze względu na skład spalin.
Dzięki @nick0000 za otwarcie oczu. :-K  :-thank
 :-V
✌POWODZENIA😉

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Brak katów Check Engine
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2022, 07:30:34 am »
Bez problemu można to ogarnąć elektroniką, sprawny specjalista powinien sobie z tym poradzić - ja nie mam katów w ogóle (prosta rura) i check engine nie istnieje.