Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Wymiana Oleju w skrzyni automatycznej

<< < (4/7) > >>

Robik:
Ilu uzytkownikow tyle doswiadczen. Wymienialem zawsze statycznie w ZFach i nigdy nie doczekalem remontu skrzyni.

JohnnyB:
Dokłądnie, w zupełności wystarczy wymiana statyczna w interwale 60 tyś. Nie bądźmy mądrzejsi od producenta - skoro on sugeruje wymianę statyczną.
Wymiana dynamiczna jest wskazana we wszystkich skrzyniach z niewymiennym filtrem oleju - np. skrzynie AW - AW55, TF80SC, TF80SD chociażby stosowane w Volvo.

Tam filtr wymienisz tylko po zrzuceniu skrzyni, zatem dynamiczna wymiana jest tam raczej obowiazkowa. Do tego np. Volvo starało się być mądrzejsze od producenta skrzyni i nie rekomendowało wymiany oleju, potem stwierdzili że 180 tyś.....teraz już 120 tyś....gdzie AW od samego początku sugerowała interwały ponizej 90 tyś....

Zatem zapoznać się z serwisówką ZF, zakupic miskę + 6 litrów oleju i wymieniać co 60 tyś.

P.S. czy w Jaguarze jest z kabinie przełacznik, linka, pozwalajaca zrzucić skrzynie w Neutral ? Dla ZF w np. Jeepie jest w tunrlu linka, w BMW chyba tylko śruba przy skrzyni, w Jagu pewnie też, nie sprawdzalem jeszcze.

Zbyszek01:
Masz pod maską taką linkę do skrzyni.

https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,42032.msg317419.html#msg317419

JohnnyB:
Dzięki :). O to chodziło.

kupis99:
Panowie,

Trochę odkopię wątek, otóż mam już 40k przebiegu i zacząłem się interesować tematem zmiany oleju w skrzyni. Wiem, że większość osób poleca wymianę dynamiczną i ogólnie jest teraz taka tendencja, ale spotkałem się też ze zdaniem min. producenta ZF, że w ich produktach zalecana jest jednak zmiana statyczna, więc może jednak nie warto poprawiać producenta, który zna swoje produkt i powinien wiedzieć najlepiej jak je serwisować.

Dlatego pomyślałem, że postawię na metodę statyczną z wymianą miski przy 40k, zamiast czekać do 80k i wymieniać dynamicznie. Owszem zdaję sobie sprawę, że przy metodzie statycznej wymienię ok. 60-70% oleju, ale przy tym przebiegu i zmianie co 40-50k km. myślę, że ten stary olej nie będzie jeszcze aż tak strasznie zużyty, więc reasumując poprawcie mnie jeśli się mylę, lepiej częściej i tak jak zalec producent niż nowocześniej i dwa razy rzadziej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej