Autor Wątek: Skrzypienie i pukanie w kierownicę podczas ruszania i przyspieszania  (Przeczytany 417 razy)

Offline Zbyszek__

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Kocham to forum
Cześć wszystkim, przewertowałem tematy zawieszenia na forum, jednak moje objawy trochę się różnią. Otóż od tygodnia od strony kierowcy słyszę skrzypienie podczas ruszania i takie jakby pukanie w kierownicę podczas ruszania i przyspieszania, szczególnie na 4 biegu od około 70-80 km/h w górę. Dziwne są te puknięcia w kierownicę odczuwam je, takie delikatne głuche puknięcia razem wtedy gdy występuje to skrzypienie podczas ruszania. Z przodu robiłem w przeciągu ostatniego roku amortyzatory, całe wahacze ze sworzniami , końcówki drążków, drążki stabilizatora, z prawej strony poduszkę amortyzatora i łożyska amortyzatorów z obu. Dodam, że niestety właśnie tak tydzień temu wpadłem w dziurę na drodze wielkości i głębokości głowy i to właśnie lewą stroną i od tego czasu się to zaczęło też ujawniać. W czwartek podjadę na diagnozę na warsztat, dajcie znać co to może być według Was, będę wiedział na co zwrócić uwagę, z góry dziękuję i pozdrawiam 😊

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Skrzypienie i pukanie w kierownicę podczas ruszania i przyspieszania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2022, 23:25:18 pm »
To może być cokolwiek, nawet jeśli wymieniłeś cały przód, w dzisiejszych czasach można trafić na niezły fejk. Miałem tak z Fokusem III w zeszłym roku, wymienione wszystko z przodu poza amorkami i po 5tkm stuki. Okazało się, że wahacze na przednich tulejach były źle zaprasowane, na wewnętrznej powierzchni obejmującej te tuleje miały takie jakby garby, natomiast większość tulei była luźna, dosłownie, jak wyjąłem wahacze to te tuleje obracały się w rękach, wymiana tulei nie miała więc sensu, szmelc. Kolejna sprawa: łączniki stabilizatora, niby mocno skręcone do stabilizatora, a przy kręceniu kierą w skrajnych położeniach okazało się że końcówki stabilizatora mają minimalny przeskok na gwincie łącznika, w efekcie dawało to jakby odczuwalne puknięcie na kierownicy. Łączniki niby dobrej firmy ale jak widać nie do końca dopasowane do samochodu, tutaj na szczęści pomogło skręcenie przez dwie nakrętki, przed i za stabilizatorem.

Musisz pojechać na diagnozę, ale optymalnie na kanał albo taki podnośnik, na którym samochód stoi na kołach. Na klasycznym koła pójdą w dół wszystko się napręży i majster niczego nie znajdzie. Zawiechę trzeba diagnozować w pozycji w jakiej pracuje.

Offline Zbyszek__

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Kocham to forum
Odp: Skrzypienie i pukanie w kierownicę podczas ruszania i przyspieszania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2022, 18:11:45 pm »
No ciekawy jestem co wyjdzie tym razem. Tak po cichu obstawiam, że to poduszka amortyzatora ta której rok temu nie wymieniłem albo pęknięta sprężyna po tym wjeździe w ten dół na drodze. Zastanawiaja mnie tylko te delikatne, głuche puknięcia w kierownicę, czy byłyby odczuwalne od sprężyny albo poduszki amortyzatora. Nigdy wcześniej w żadnym aucie się z tym nie spotkałem.