Autor Wątek: Pali i gaśnie w deszczu  (Przeczytany 742 razy)

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Pali i gaśnie w deszczu
« dnia: Styczeń 06, 2022, 22:47:51 pm »
Witam wszystkich forumowiczów,
S-type 3.0; W deszczowe dni pali i nagle gaśnie. Podczas trzymania gazu wchodzi na obroty (chyba max 3000), po czym obroty spadają mimo trzymania gazu i gaśnie. Zajmuje to parę sekund. Gdy jest inna pogoda (śnieg, mróz, słońce) normalnie działa.  :-help. Zaznaczę tylko, że bezpośrednie odpalanie na lpg nie daje takich objawów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2022, 22:54:12 pm wysłana przez rothejro »

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Pali i gaśnie w deszczu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2022, 01:20:59 am »
Zadajesz trudne zagadki. Najprościej będzie gdy zeskanujesz go i sprawdzisz czy nie pokazuje błędów. Deszcz=wilgoć czyli elektryka. Może cewki a może woda się leje z przedniej szyby na połączenie wiązki I ECM. Rozwiązanie może być banalne albo i nie.

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Pali i gaśnie w deszczu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2022, 10:06:42 am »
Skanować nie skanowałem, ale wyświetlało na zegarach: "fuel pump system fault". Sprawdzałem wszystkie newralgiczne punkty i w jedyne miejsce gdzie woda się dostaje to właśnie z szyby przedniej, leje się na wiązkę za silnikiem i cała taśma jest namoknięta.. Jeśli tam jest komputer to pewnie na niego leci i bum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2022, 12:35:33 pm wysłana przez MicGin »

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Pali i gaśnie w deszczu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2022, 10:09:45 am »
Tak, tam jest. Na wprost pasażera. W 4.2 mam tam filtr kabinowy, nie wiem jak jest w innych modelach. Generalnie zauważyłem że odprowadzanie wody w stype z przedniej szyby to parodia.

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Pali i gaśnie w deszczu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2022, 11:36:27 am »
Zlokalizowałem komputer i faktycznie jest po stronie pasażera, za filtrem kabinowym. Możliwe, że tam sięga woda i zdjąłem plastikową osłonę pod wycieraczkami. Teraz pozostaje poczekać na deszcz, lub dodatnią temperaturę. Jeśli chodzi o odprowadzenie wody z przedniej szyby to faktycznie jest to głupio rozwiązane, bo prędzej czy później coś pójdzie. Może coś da się wymyślić na to.. Poza tym zauważyłem, że najwięcej wody zbiera się na środkowej części, za silnikiem, jest dość dużo kabli i wtyczek. Jeszcze zastanawiam się nad czujnikiem halla, tylko nie wiem w którym miejscu on się znajduje.. o ile to może być to.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2022, 12:35:45 pm wysłana przez MicGin »

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Pali i gaśnie w deszczu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2022, 16:57:40 pm »
Tak, to prawda woda spływając z szyby kąpię po wiązce. Musisz posprawdzać i zabezpieczyć to bo możesz kiedyś śmieć problemy. Ale nie przejmuj się, ja składam swojego eSa dwa lata. I końca nie widać.

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Pali i gaśnie w deszczu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2022, 22:08:51 pm »
Tylko pytanie, w jaki sposób to zabezpieczyć?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2022, 12:35:56 pm wysłana przez MicGin »

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Pali i gaśnie w deszczu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2022, 00:23:06 am »
Sprawdź gdzie kapie. Wymień izolację na przewodach na nową. Udrożnić trzeba odpływy bo liście i inne dziadostwo tam się zbiera. Gotowego pomysłu ci nie dam, Rob tak by działało.