Autor Wątek: Awaria Skrzyni Automat X-TYPE 2.5 V6  (Przeczytany 857 razy)

Offline Waqel

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Awaria Skrzyni Automat X-TYPE 2.5 V6
« dnia: Grudzień 16, 2021, 18:51:03 pm »
Witam
Zwracam się do was z problem którego nie znalazłem na forum (może źle szukałem ale naprawdę się starałem), mianowicie auto jakoś przez dwa dni przestało całkowicie ruszać.
Pierwszego dnia miałem wrażenie jakby przeciągał na sprzęgle aczkolwiek drugiego dnia nie dało się ruszyć. Obroty rosły do góry auto praktycznie w ogóle nie przyśpieszało ( nie dałem rady wyjechać z podwórka). Co może być przyczyną takiej usterki? Czy możliwe że to olej wyciekł i przez to tak się dzieje, jeśli tak to jaki to może być koszt uszczelnienia skrzyni oraz zalania świeżym olejem? Czy może bardziej stawiać na coś od sprzęgła? Miał tak ktoś z posiadaczy X-Typów? Nadmienię jeszcze że auto kupiłem miesiąc temu i wiem tyle że 2 lata temu wypadł wsteczny bieg i skrzynia została naprawiona, po zakupie działała normalnie nic nie przeciągała, dopiero jak przyszły mocniejsze mrozy to wystąpił tak poważny problem.

Offline Erytrocyt

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Awaria Skrzyni Automat X-TYPE 2.5 V6
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2021, 22:03:06 pm »
Ja bym sprawdził poziom oleju tak jak mówisz, jeżeli jest za mało to skrzynia nawet nie zasprzęgli, czyli nie będzie tego typowego ruchu i odgłosu przy wbijaniu R albo D

Offline Waqel

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Awaria Skrzyni Automat X-TYPE 2.5 V6
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2022, 01:41:06 am »
Niestety koszt naprawy w okolicach 7k wiec nie ma sensu :( kot stoi i się marnuje bo szkoda sprzedać używana skrzynia to nie wiem czy dobry pomysł. Chce zrobić swap z automatu na manuala lecz nikt w okolicy Radomia nie chce się tego podjąć.