Autor Wątek: Jaguar S telefon  (Przeczytany 1505 razy)

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Jaguar S telefon
« dnia: Grudzień 13, 2021, 20:35:19 pm »
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem s-type 2.7 2005 r. Czy ktoś mógłby mnie oświecić, jak uruchomić telefon motorola, który znajduje się w schowku na tunelu. Gdzie jest karta sim? Czy w tej słuchawce? Jak sparować bluetooth ze swoim telefonem? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2021, 10:02:35 am »
Karte umieszczasz w słuchawce ,eska nie ma bt.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2021, 13:39:58 pm »
Witaj!
Miejsce w słuchawce na kartę:

A jak się chcesz pobawić z tłumaczem Google to załączam plik PDF odnośnie Bluetooth w Jaguarze:

 :-V
✌POWODZENIA😉

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2021, 21:11:20 pm »
Dziękuję za odpowiedź. Jutro kupuję starta z play i idę sprawdzić. Ciekawe czy ma simlocka.
Dobra wiem że to nie ten wątek, ale mój kot ma jeszcze jedną usterkę tj. prędkościomierz stoi wskazówka na 260 km/h. Czy ktoś może miał podobny przypadek. Czy wymiana całego licznika pomoże? Już zakupiłem drugi, ale czaję się z jego wymianą bo nie chcę pogorszyć sprawny.

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2021, 19:37:32 pm »
Dziękuję za podpowiedzi. Karta założona, telefon działa. Nie ma simlocka. Teraz jeszcze żeby ożył mój prędkościomierz i można ruszać.

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2021, 12:48:21 pm »
Witam!
Możliwe, że tarcza z podziałką prędkościomierza uległa drobnemu odkształceniu w tym miejscu gdzie wskaźnik się zwyczajnie zahaczył i zblokował. Może wystarczy lekko stuknąć, ale i tak nie obejdzie się bez rozkręcenia kokpitu, bo sama tarcza się nie wyprostuje i dalej będzie haczyć. Ktoś nieostrożny pewnie tam już grzebał.
Ja jeszcze nie dobierałem się do zegarów, ale na wiosnę będę musiał tam zajrzeć, bo paliwomierz mi źle wskazuje po zatankowaniu do pełna. Ciekawy jestem jakich nabierzesz doświadczeń.  :-V
Tadeusz.
✌POWODZENIA😉

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2021, 15:30:31 pm »
Wystarczy nie jeździć 260 km/h, a tak serio to najprawdopodobniej skończył Ci się silniczek krokowy który jest w zegarach.
Zrób tak: kup zegary od anglika, najtańsze na całym allegro - wylutuj krokowiec - wszystkie powinny być jednakowe (przynajmniej x-type były)
Wyciągasz zegary, rozbierasz i elektronikę demontujesz razem z cyferblatem. Palcem cofasz wskazówkę, tak by nie przekręciła się na ośce.
Teraz robisz zdjęcia zegarów żeby wskazówki idealnie ustawić w pozycji spoczynku.
Palcami, albo widelcem podważasz wskazówki (są na wcisk). Wylutowujesz uszk. krokowiec i wlutowujesz ten z odzysku.
Wskazówki wciskasz w 1/4 zakresu i palcem cofasz do oporu i jeszcze trochę by były w pozycji ze zdjęcia.

Cieszysz się działającymi zegarami - jak się zepniesz, to w 30min da się zrobić

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2021, 19:47:20 pm »
Hej dzięki za odpowiedzi i pomoc. Tak też sobie pomyślałem, że skończył się silniczek. Robiłem taką operację w peugeot 206. Jest z tym trochę zabawy i jak trzeba będzie to tak zrobię. Zastanawiam się jednak czy nie prościej byłoby przełożyć całe zegary bo takie zakupiłem w idealnym stanie od wersji europejskiej. Przebieg powinno wskazywać prawidłowy z mojego samochodu bo zegary to tylko wyświetlacz, a przebieg jest zapisany w jednostce centralnej.

Następne moje pytanie dotyczy tego czy do operacji przekładki zegarów muszę odpinać akumulator, a pytam dlatego, że kupiłem samochód bez kodu do nawigacji, a w serwisie pomimo wysłania skanu dowodu rej. nie chcą mi dać kodu do radia. Czytałem na forum, że wystarczy użyć trzech klawiszy jednocześnie, ale nie mam pewności czy ta operacja u mnie się powiedzie.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2021, 12:36:44 pm »
W liczniku jest kostka która nalezy zaprogramowac pod ecu.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2021, 13:21:21 pm »
Czyli ma rozumieć, że niestety czeka mnie pozyskanie silnika krokowego od dawcy i wymiana go w moich zegarach? Jakieś programowania kostek raczej wykraczają poza moje możliwości.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2021, 01:04:21 am »
Karte umieszczasz w słuchawce ,eska nie ma bt.
jak nie ma jak ma. Mam nawet moduł BT który zdemontowałem z Ski w UK osobiście. Chcesz to ci odsprzedam :)

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2021, 19:43:52 pm »
Panowie, czy możecie potwierdzić na 100% czy trzeba rozbierać zegary. Czy rzeczywiście w liczniku s-type jest jakaś kostka sparowana z ECU, uniemożliwiająca podmianę zegarów na sprawne z innego samochodu???

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2022, 13:18:22 pm »
W liczniku masz immobilizer. Musi być zgrany z resztą by działał.

Offline Dariuszr

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S telefon
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2022, 14:54:06 pm »
Witam wszystkich mam s-type 2004 polift chciałem zamontować zestaw głośnomówiący wersja z nawigacją bez tel i bluetooth ,czy jeżeli dołożę moduł tel. Ten montowany za navi w bagażniku do tego bluetooth to wystarczy żeby liczyło się z moim tel?jezeli nie to jaki zestaw muszę zastosowac ( co dołożyć z oryginału żeby działało i czy wystarczy montaż i działa bo instalacja jest czy potrzebne dopasowanie albo kodowanie?)