Autor Wątek: amortyzatory dobijają co to może być?  (Przeczytany 3899 razy)

adriansajecki

  • Gość
amortyzatory dobijają co to może być?
« dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:26:43 am »
Witam.

Daimler six 1997 rok.

Mam problem bo zregenerowałem z przodu amortyzatory (serwis bilstein Warszawa ul. Uczniowska)i wymieniłem odboje i jak wjadę w wiekszy dołek to tak jak by amortyzatory dobiły do końca (nie wiem czy to do końca to ale tak mi sie wydaje, dosyć mocne i głośne uderzenie). Czy to wina sprężn? Czy po regeneracji ich (wyciągnięciu) poprawi sie, bo ciężko dostać nowe sprężyny. Może to coś innego ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 10:30:14 am wysłana przez adriansajecki »

daniel

  • Gość
Odp: amortyzatory dobijają co to może być?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:57:37 am »
Co prawda nie mam x300, ale z rozmów z innymi użytkownikami takiego auta kojarzę, że dobijanie amorków na dziurach to u nich dość powszechne zjawisko.

adriansajecki

  • Gość
Odp: amortyzatory dobijają co to może być?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:53:54 pm »
Auto jest z przodu miekkie. Ugina sie pod naciskiem dosyć nisko. Ostatnio oglądałem innego jaguara i był dużo twardszy i tak sie nie uginał różnica była znacząca. Był to xj8 z 1998 roku. Od czego to zależy.

adriansajecki

  • Gość
Odp: amortyzatory dobijają co to może być?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2009, 15:35:37 pm »
no zgadzam sie z tym ze są inne ale różnica jest oromna tamten sie tylko troszke ugina a ten strasznie, tutaj amortyzatory są dobre, dobrze tłumią różnica jest duża juz nie buja tak jak wcześniej tylko tak dobija bo nadaj jest strasznie miekki. Nie da sie go utwardzić ? Przecież tak dobijac nie powinno ....

adriansajecki

  • Gość
Odp: amortyzatory dobijają co to może być?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2009, 17:21:49 pm »
Nie wiem nikt nic nie podpowie ? Czyli nic sie nie da zrobić żeby nie było tak miękko??  Amorki po regeneracji a dobijaja wiec coś musi być nie tak jak nie sprężyny to co to ? Auto ma przejechane ponad 300 tys.

EMIL

  • Gość
Odp: amortyzatory dobijają co to może być?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2009, 18:01:15 pm »
tzeba było odżąlować na nowe amortyzatory a nie bawić sie w oszczędzanie .
Trzeba przyznac. Sto procent racji.

szpulek

  • Gość
Odp: amortyzatory dobijają co to może być?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:21:24 am »
Z ciekawosci, ile placiles za regeneracje jednej kolumny? pzdr