Autor Wątek: X-Type 2,5 2003 - LPG - gaśnie na benzynie - poszukiwany ekspert Warszawa  (Przeczytany 1039 razy)

Offline bak.kuba

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Hej,

Ponad 2 lata temu założyłem instalację gazową i od początku powodowała ona problemy.
Najważniejszym i najbardziej utrudniającym jest wpływ emulatora na komputer i rozregulowanie pracy na układzie paliwowym. Po pewnym czasie jeżdżenia na LPG samochód na benzynie "dławi się" i gaśnie. Czasem nie jest możliwe ruszenie z miejsca, innym razem po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymuje się na środku skrzyżowania. Za każdym po odpaleniu na zimnym modlę się, żeby silnik rozgrzał się wystarczająco szybko i przełączył na gaz. Gorsze są sytuację kiedy kończy się gaz a do stacji jest kilka kilometrów...

Ogólnie sprawa wygląda tak, że korzystanie z instalacji gazowej uniemożliwia jazdę na benzynie.

Jestem po wielokrotnych spotkaniach z mechanikiem zakładającym LPG. Ten kilka razy jasno potwierdził teorię, że to wszystko za sprawą emulatora. Jednak stracił już pomysły jak inaczej może rozwiązać problem. W związku z tym zażądałem od niego wymontowania LPG i zwrotu kosztów. Od tego momentu twardo stoi przy stanowisku "wszystko jest ok, instalacja gazowa działa poprawnie; w ramach ugody mogę wymontować instalację za niską opłatą 900zł netto"...

Z informacji, które znalazłem powrót benzyny do zbiornika zamiast użycia emulatora załatwiłby w pełni sprawę. Jednak mechanik stwierdził, że mam mu nie mówić o bzdetnych rozwiązaniach z Internetu... Powiedział jasno, że tego nie zrobi i nie zapłaci za to, żeby ktoś inny to zrobił.

Mam już dość całej sytuacji i jedynym rozwiązaniem jest złożenie pozwu do sądu.
Potrzebuję do tego ekspertyzy, która potwierdzi wpływ użytego emulatora na komputer a co za tym idzie na niepoprawne działanie układu paliwowego.

Czy jesteście w stanie polecić mi kogoś kto by wystawił taką ekspertyzę w Warszawie i okolicach?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: X-Type 2,5 2003 - LPG - gaśnie na benzynie - poszukiwany ekspert Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2021, 21:15:47 pm »
Chłopie taniej Cię wyjdzie pojechać do innego gazownika. Niech spróbuje ogarnąć ten emulator co masz, jak nie pójdzie to zmiana na inny.
Tym bardziej po 2 latach to możesz mu teraz "narobić".
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: X-Type 2,5 2003 - LPG - gaśnie na benzynie - poszukiwany ekspert Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2021, 09:59:01 am »
Po krótce wyjaśnię:
-emulator - ma zasymulować dla sterownika silnika że ciśnienie paliwa jest ok. Tutaj trzeba się podpiąć komputerem i zobaczyć ciśnienie paliwa podczas pracy na PB i LPG
-korekty długoterminowe - tutaj odsterowana w górę bądź na zero instalacja lpg będzie powodować nie tylko zmianę korekty długoterminowej, ale również wysterowanie w dół obrotów pompy paliwa. Optymalnie ustawiona instalacja lpg powinna mieć mnożnik ustawiony minimalnie poniżej optimum - przynajmniej w x-type-ach. Minimalne zubożenie mieszanki nie spowoduje negatywnych skutków dla silnika.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2021, 10:20:11 am wysłana przez q_nerk »

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: X-Type 2,5 2003 - LPG - gaśnie na benzynie - poszukiwany ekspert Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2021, 15:51:51 pm »
Rozepnij aku na 30-60 min. Po ponownym podłączeniu jak nie będziesz używał gazu to auto będzie chociaż na benzynie pracowało poprawnie. Na wszelki wypadek dodam, że rozkoduje Ci się radio i będziesz musiał wpisać PIN.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline bak.kuba

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: X-Type 2,5 2003 - LPG - gaśnie na benzynie - poszukiwany ekspert Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2021, 00:20:08 am »
Chłopie taniej Cię wyjdzie pojechać do innego gazownika. Niech spróbuje ogarnąć ten emulator co masz, jak nie pójdzie to zmiana na inny.
Tym bardziej po 2 latach to możesz mu teraz "narobić".

Ja nie powiedziałem, że nie pojadę do innego gazownika. Ja po prostu chcę, żeby najpierw oni ponieśli konsekwencje tego, że okłamują mnie i biorą pieniądze za coś czego nie potrafią zrobić poprawnie. Na koniec kłamią i robią ze mnie debila, żeby tylko nie ponieść konsekwencji...
2 lata w pozwie nie mają nic do rzeczy, bo te dotyczą gwarancji i rękojmi.

Po krótce wyjaśnię:
-emulator - ma zasymulować dla sterownika silnika że ciśnienie paliwa jest ok. Tutaj trzeba się podpiąć komputerem i zobaczyć ciśnienie paliwa podczas pracy na PB i LPG
-korekty długoterminowe - tutaj odsterowana w górę bądź na zero instalacja lpg będzie powodować nie tylko zmianę korekty długoterminowej, ale również wysterowanie w dół obrotów pompy paliwa. Optymalnie ustawiona instalacja lpg powinna mieć mnożnik ustawiony minimalnie poniżej optimum - przynajmniej w x-type-ach. Minimalne zubożenie mieszanki nie spowoduje negatywnych skutków dla silnika.

To brzmi bardzo sensownie. Dziękuję.
A jest ktoś w stanie polecić mi kogoś w Warszawie i okolicach, kto sprawdzi mi to w praktyce?
Niestety nie mam żadnej historii, bo półgłówki nigdy mi nic nie zapisali w książce serwisowej (pomimo tego, że ich o to prosiłem). Sprawdzanych było kilka emulatorów i nie mam pojęcia jakich, ani jak ustawionych. To była niekończąca się chaotyczna gra losowa. Jestem prawie pewien, że oni sami nie wiedzieli czego już próbowali a czego nie.

Rozepnij aku na 30-60 min. Po ponownym podłączeniu jak nie będziesz używał gazu to auto będzie chociaż na benzynie pracowało poprawnie. Na wszelki wypadek dodam, że rozkoduje Ci się radio i będziesz musiał wpisać PIN.

Dziękuję za info. Akurat to znam już za dobrze...

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: X-Type 2,5 2003 - LPG - gaśnie na benzynie - poszukiwany ekspert Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2021, 08:43:24 am »
W Łodzi masz kolegę z forum - Filartech co zna te silniki na wylot jeśli chodzi o LPG.
W ciemno jest duże prawdopodobieństwo, że będzie kolejny warsztat co będzie się uczył na zagazowaniu Jaga.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: X-Type 2,5 2003 - LPG - gaśnie na benzynie - poszukiwany ekspert Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2021, 11:13:15 am »
Jaki dokładnie masz sterownik lpg?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG