Autor Wątek: samoregulacja ksenonów  (Przeczytany 565 razy)

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • O. K.
samoregulacja ksenonów
« dnia: Październik 04, 2021, 17:38:18 pm »
Witam!
Jeszcze w lutym, na przeglądzie technicznym wszystko było OK. Jednak kiedy we wrześniu, pierwszy raz w tym roku musiałem wyjechać z garażu po zmroku, okazało się, że  światła mijania świecą na jakieś 5 metrów przed maską. Okazało się, że automatyczna regulacja ksenonów siadła. Zszedłem pod samochód (S-Type z 2004 r. V6, 3.0) i okazuje się, że kostki na czujnikach przy obu osiach dobrze się trzymają i dalej nie mam pojęcia co dalej sprawdzać. Czy one mają jakiś bezpiecznik? W zeszłym roku oba reflektory były rozklejane i wymienione wszystkie trybiki ustawiające lampy.
Może ktoś przerabiał ten kłopot i coś podpowie :-help
Tadeusz. :-V
✌POWODZENIA😉

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: samoregulacja ksenonów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2021, 18:17:12 pm »
Cześć. Co prawda mam X ale to chyba podobnie bo też czasami samopoziomowanie mi się wiesza ... jadę wtedy do mojego mechanika - on czyści błędy - i się naprawia  ;D Jak chciałem to naprawić to ponoć dość kłopotliwe i drogie bo nigdy nie wiadomo co wysiadło i trzeba by wszystko wymienić . i to tyle co mogę podpowiedzieć  ;)

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: samoregulacja ksenonów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2021, 19:33:55 pm »
Jeśli zostały odłączone od auta i w międzyczasie włączony zapłon to złapały błędy. Trzeba pod komputer i usunąć błędy - jeśli wszystko jest sprawne poziomowanie zacznie działać.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • O. K.
Odp: samoregulacja ksenonów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2021, 21:41:57 pm »
Bardzo pięknie dziękuję :-K
Uwagi przydały się  :-V Tadeusz.
✌POWODZENIA😉