Autor Wątek: awaria  (Przeczytany 1409 razy)

Offline zalluk

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
awaria
« dnia: Wrzesień 30, 2021, 18:38:58 pm »
Cześć wszystkim, mam problem natury technicznej, mianowicie podczas jazdy zmieniłem tryb skrzyni na SPORT i z powrotem na DRIVE i po tym, pojawił się jakiś komunikat , ale nie zdążyłem przeczytać i auto przestało reagować na gaz ,a po zatrzymaniu się zgasło i nie chce odpalić , kręci  ,prąd jest , paliwo jest , wszystko niby ok a nie odpala ,pomóżcie co może być przyczyną , dodam że jest to 2,0 d 180 KM 2017 r .A'propos komunikatów jak można je znaleść bo nie zawsze udaje się przeczytać , bo przecież  trzeba też patrzeć na drogę 
dziękuję za pomoc i pozdrwaiam
Łukasz

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: awaria
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2021, 18:43:46 pm »
Jaki stan AdBlue? Nie miałeś wcześniej o nim komunikatów?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: awaria
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2021, 20:17:21 pm »
Sprawdz przewod masowy odchodzacy od rozrusznika, gorne mocowanie czesto pęka - znajduje sie w okolicy zbiornika plynu chodzacego. Brak ciaglosci przewodu oznacza brak mozliwosci zaplonu.

Offline zalluk

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: awaria
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2021, 22:15:23 pm »
dzięki za sugestie , co do AdBlue to jest fuel , a co do kabla masy, to tak jak napisałem prąd jest i rozrusznik kręci , więc to chyba nie to ?

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: awaria
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2021, 18:51:23 pm »
Cześć wszystkim, mam problem natury technicznej, mianowicie podczas jazdy zmieniłem tryb skrzyni na SPORT i z powrotem na DRIVE i po tym, pojawił się jakiś komunikat , ale nie zdążyłem przeczytać i auto przestało reagować na gaz ,a po zatrzymaniu się zgasło i nie chce odpalić , kręci  ,prąd jest , paliwo jest , wszystko niby ok a nie odpala ,pomóżcie co może być przyczyną , dodam że jest to 2,0 d 180 KM 2017 r .A'propos komunikatów jak można je znaleść bo nie zawsze udaje się przeczytać , bo przecież  trzeba też patrzeć na drogę 
dziękuję za pomoc i pozdrwaiam
Łukasz
Znalazłeś przyczynę problemu?
Porsche 987 S
SLK R 171