Autor Wątek: Problem z odpalaniem jaguar x-type 2.0d  (Przeczytany 667 razy)

Offline xave

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Problem z odpalaniem jaguar x-type 2.0d
« dnia: Wrzesień 09, 2021, 16:03:10 pm »
Witam, wracam znów z moim nieszczęsnym kotem. Pisałem już wcześniej że miałem problem z odpalaniem i ciśnieniem paliwa podczas rozruchu ale ten problem już wyeliminowałem - dałem wtryski do regeneracji wszystkie 4 siadły..
Jednak powstał nowy problem.. gdy zawoziłem go do serwisu na naprawę wtrysków zaczął wariować. Obrotomierz spadał do 0 zapalała się kontrolka akumulatora a po chwili wszystko wracało do normy. Mechanik na drugi dzień próbował odpalić ale po przekręceniu kluczyka na zapłon brak reakcji (radio przygasa jak do normalnego rozruchu) ale zero reakcji, do tego świeci się DSC system fault, kontrolka akumulatora, mruga ABS i mruga czerwona kontrolka ta obok guzika DSC. Po podłączeniu kompa pokazuje błąd listwy CAN i błąd P1260 czyli odmowa rozruchu.
Najlepsze jednak jest to że jak ruszymy na biegu (tak aby wał się przekręcił) to odpali na strzała, podczas jazdy jak się kula to też nie ma problemu.
Albo problem jest w elektryce albo w immobiliserze bo jak dojechałem już pod dom to nie mogłem zakluczyc go pilotem, zakluczylem normalnie i odkluczylem to włączył się alarm, wsadziłem kluczyk do stacyjki alarm się wyłączył, wyciągnąłem i spróbowałem zakluczyc i odkluczyc pilotem - zadziałało.
Naprawiam jedno psuje się drugie.. serio już nie mam sił na te auto, czy ktoś wie o co może chodzić?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Problem z odpalaniem jaguar x-type 2.0d
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2021, 19:17:28 pm »
Sprawdz przewod zasilania rozrusznika. Ten od aku do rozrusznika. U mnie był przypalony przy aku. Niby wyglądał dobrze ale za mało pradu dostawał żeby zakręcić. Dołożyłem 8mm2 i problem znikł. A może Ci rozrusznik pada.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline xave

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Problem z odpalaniem jaguar x-type 2.0d
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2021, 21:50:48 pm »
Dobra dzięki sprawdzę to.
Rozrusznik raczej nie pada bo po przepchnięciu aby wał się obrócił zakręci normalnie i odpali od strzała, do tego jakby się kończył to by było słychać że działa w sensie jakiś brzęk a jest zupełna cisza, 0 reakcji.