Autor Wątek: ASO Gdzie polecacie ?  (Przeczytany 2055 razy)

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
ASO Gdzie polecacie ?
« dnia: Lipiec 13, 2021, 15:11:12 pm »
Witajcie,
Miałem rano niespodziankę, Ktoś (Cwaniak na warszawskich blachach) zarysował zderzak podczas parkowania i dał w długą.
Zarysował jedynie zderzak, Nie chcę go malować jedynie wymienić na nowy.
Auto chce oddać do ASO, Polecacie lub macie jakieś zaufane, pewne gdzie nie partolą roboty ? (Warszawa lub Kraków)
 

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2021, 17:14:38 pm »
lakierowanie w ASO to duża odwaga...
są lepsze opcje
podeślij mi na PW zdjęcie jak to wygląda i jaki masz lakier, doradzę co zrobić

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2021, 20:37:26 pm »
Dlaczego tak uważasz? Serwisy autoryzowane powinny zachować najwyższą jakość obsługi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 11:52:22 am wysłana przez MicGin »

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2021, 21:07:45 pm »
 :-hehe   :-hehe   :-hehe

Słowo klucz - powinny...

Niestety nie dotyczy to chyba Polski...
Przetestowane na sobie - BMW, Jaguara, Skoda- słaaabo... czasami bardzo słabo...
Peugeot - ocenił bym na tak średnio...
I o dziwo w serwisie Fiata byłem obsłużony najlepiej... bo nie na kawce w poczekalni którą robi miła Pani mi zależy, a na kompetentnej usłudze związanej z autem...
...a na temat niekompetencji i obsłudze zupełnie odstające od marki premium w serwisie BMW to bym mógł książkę napisać...

Pewnie serwis serwisowi nierówny, są lepsze i gorsze danej marki... Ale moje doświadczenia z ASO są właśnie takie...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 11:52:33 am wysłana przez MicGin »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2021, 23:36:37 pm »
Kolega napisal,ze nie chce go malowac ,tylko wymienic na nowy.
To chyba kazdy serwis potrafi.
No tak...chyba..
Akumulatora nie potrafili dobrze wymienic w moim aucie...moze zderzaka  tez by nie dali rady :-hehe
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2021, 08:22:15 am »
ok jeżeli nowy przyjdzie polakierowany fabrycznie to zmienia sprawę kompetencji ASO - zakładam na 90%
że wymienią element bez komplikacji (przy malowaniu dałbym 5% szans na porządnie wykonaną usługę)

ale chyba jednak JLR nie sprzedaje zderzaków do XE w lakierze fabrycznym co oznacza konieczność
lakierowania

(20 lat temu zamawiałem zderzak do Hondy w ASO - przyleciał do PL w kartonie wielkości patokawalerki :D
fabrycznie lakierowany na kolor samochodu)

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2021, 12:11:23 pm »
Dokładnie, malowanie wykluczone. Interesuje mnie jedynie wymiana na nowy malowany fabrycznie.
 Dodatkowo serwis musi stwierdzić czy nie ma innego uszkodzenia poza wizualnymi.
Lewa strona auta jak widać jest lekko przesunięta względem maski, dodatkowo lewa strona lampy przemieszczona, widać szczelne miedzy rogiem lampy a zderzakiem możliwe że lampa ma uszkodzone zaczepy lub pęknięcia przy mocowaniu i jest podatna na zaparowanie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 12:32:37 pm wysłana przez Jaccom »

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2021, 13:07:40 pm »
Zderzaki do Jaguara nie sa fabrycznie lakierowane. Honda nadal umozliwia zakup zderzaka lakierowanego. Jezeli uchwyty zderzaka sa cale a wszystko na to wskazuje, to z tevhnilogicznego punktu widzenia nie ma sensu obawiac sie lakierowania uszkodzonego zderzaka bo nowy.musi przejsc dokladnie taki sam proces. Na elemencie plastykowym nikt grubosci lakieru nie zmierzy,  wazne jest zeby odpowiednio dobrali kolor lakieru ale to juz zadanie dla mieszalni :))) Sama nazwa elelementu wskazuje na jego przeznaczenie.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2021, 13:28:10 pm »
1 jak kolega wyzej napisał - wymiana w ASO = zakup zderzaka gołego bez lakieru + lakierowanie w ASO
(ASO może korzystać z podwykonawcy...)

2 lepiej oddać auto do dobrego lakiernika który potrafi malować samochody korzystając z chemii dobrej jakości
a nie najtańszej (mam takiego ale w Łodzi)

3 ustawienie elementów nie bedzie problemem, to kosmetyczne przesunięcie

4 do weryfikacji w szczególności wypustki lampy na których opiera się zderzak


Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2021, 13:34:08 pm »
Chce wymiany nie z powodu uszkodzonej powłoki lakierniczej, Na zdjęciu słabo to widać, jest odkształcony w jednym miejscu widać odciśnięty jakiś element konstrukcyjny pod zderzakiem, Rozwiązanie pod tytułem zamalujemy i będzie jak nowy, nie jest rozwiązaniem przywrócenia do stanu pierwotnego.
Tak to i szarą taśmą można zakleić. :D Rodem z ekipy druciarzy
ASO ponieważ zależny mi żeby było złożony zgodnie z schematem spinki na swoich miejscach, nie jakieś tak wygodnictwo bo to miał majster pod ręką.

Wracając do pytania, Jakieś doświadczenia z serwisami w Warszawie ?

M737 Sam demontowałeś zderzak ? czy to gratis od majstra ?  :-chyt
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 14:06:19 pm wysłana przez Jaccom »

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2021, 14:19:15 pm »
w takim razie musisz kupić zderzak i go polakierować, nie masz szans na zderzak polakierowany fabrycznie

nie sam, robił to mój zaufany blacharz-lakiernik który potrafi naprawiać samochody

jeśli odciśnięcie jest tu gdzie przypuszczam co zaznaczyłem na czerwono... poprawna naprawa tego zderzaka
to koszt max 200zł, to się podgrzewa i przywraca do stosownego kształtu przed oddaniem do lakierowania
oczywiście możesz kupić nowy, kwestia $$$, będzie duuuużo drożej a jak ma to być zakup z ASO to kilkanaście razy
drożej :)

papieros - hmmm, ja palę inne więc to nie mój, zakład w którym JAG był naprawiany po sprowadzeniu... tak nikt by nie
zapalił papierosa, podział na strefy - mokra, sucha, zapylona, czysta + jedna osoba do nadzoru której zadaniem jest nieustanny obchód
i doglądanie każdego stanowiska pracy, wykluczam blacharza
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 14:28:06 pm wysłana przez M737 »

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2021, 15:08:03 pm »
Doskonale rozumiem, naprawa nie jest skomplikowana i nie wymaga nakładów pracy i czasu. Koszt naprawy pomijam, to koszty ubezpieczyciela sprawcy.
W poprzednim aucie takie zabiegi naprawy zderzaka przeszły, zdecydowanie nauczyłem się wielu rzeczy, Zderzak naprawiany termiczne inaczej pracuje , szpachle na nim pękają, ogólnie syf.. wiec..

1, Zawsze wzywać policję, żadne załatwianie sprawy nie jest tak skuteczne w rozwiązywaniu późniejszych sporów niedomówień, gdy masz potwierdzone zgłoszenie z wezwaniem sprawcy do wyjaśnienia. lub dowodów w postaci nagrania z kamery.
2, omijam wielkim łukiem naprawy gotówkowe, to jest ściema. naciągana kwota odszkodowania, a i tak później okazuje się że nie wszystko zmieściło się w kwocie. Nie dajcie się na to nabrać !
3, Zawsze naprawa bezgotówkowa, Wskazanie serwisu naprawczego. Ubezpieczyciel pokrywa wszelkie koszty poniesione w wyniku naprawy, tym bardziej z autoryzowanym sersem rzeczoznawcza ma mniejsze pole do popisu.

Tak jak wspomniałeś  M737 Może i autoryzowany serwis sam nie lakieruje. Ale w przypadku jak to miałem w przeszłości mogę przyjechać z reklamacją jeśli podejmą próby naprawienia, a za jakiś czas coś zacznie się dziać z

miejsca szpachlowane zawsze widać po jakimś czasie. zapadają się, szpachla inaczej pracuje niż lakier i podłoże na jakie jest naniesiona.

Swoja drogą
Wiemy że serwisy w większej części zarabiają na usługach. A skoro sprawca dał nogę nawet nie wyszedł zobaczyć co się stało.
Niech zaboli :D przy kolejnym ubezpieczeniu. :D

Kurde nawet nie zaglądałem pod maskę od tamtego czasu, jak to wygląda od środka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 15:15:55 pm wysłana przez Jaccom »

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2021, 15:27:32 pm »
rozumiem że udało się ustalić sprawcę i to jego ubezpieczyciel pokryje koszt likwidacji
w takim przypadku $$$ nie ma się co przejmować

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2021, 15:40:50 pm »
Dodatkowo przyjmując auto na serwis ASO robi pełną diagnostykę :D
Wiem że Przy okazji mogą dokonać innych drobnych napraw podnosząc koszty dla ubezpieczyciela, w końcu to zarobek..
Kolega tak kiedyś skorzystał, Zwyczajnie zadał pytanie oddając auto po kolizji do serwisu, Wymienili mu tarcze i klocki.
Koszty ukryli w naprawie.
 Mam przejechane zaledwie 25 tysięcy, tarcze bez zastrzeżeń :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 20:55:58 pm wysłana przez MicGin »

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: ASO Gdzie polecacie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2021, 12:13:32 pm »
:-hehe   :-hehe   :-hehe

Słowo klucz - powinny...

Niestety nie dotyczy to chyba Polski...
Przetestowane na sobie - BMW, Jaguara, Skoda- słaaabo... czasami bardzo słabo...
Peugeot - ocenił bym na tak średnio...
I o dziwo w serwisie Fiata byłem obsłużony najlepiej... bo nie na kawce w poczekalni którą robi miła Pani mi zależy, a na kompetentnej usłudze związanej z autem...
...a na temat niekompetencji i obsłudze zupełnie odstające od marki premium w serwisie BMW to bym mógł książkę napisać...

Pewnie serwis serwisowi nierówny, są lepsze i gorsze danej marki... Ale moje doświadczenia z ASO są właśnie takie...

No widzisz, a ja mam raczej dobre zdanie o ASO. Przynajmniej mogę od nich wymagać gdy coś jest nie tak a do tego nie pobrudzą mi i nie porysują samochodu. A zdarzało mi się nie raz, w nie ASO że mechanik z brudnymi rękoma wszedł i mi kierownicę pobrudził.

Dla mnie największym problem nie ASO jest jakby to powiedzieć brak możliwości reklamacji. Zawsze jest odpowiedź, a to nie ja a to tak było a weź Pan się odczep.