Autor Wątek: Szyba kierowcy nie opuszcza się  (Przeczytany 1738 razy)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Szyba kierowcy nie opuszcza się
« dnia: Lipiec 02, 2021, 14:09:35 pm »
Czy miał ktoś kiedyś taki problem ze wszystkie szyby się podnoszą i opuszczają oprócz szyby kierowcy.?kaseta z przelacznikami ok.nie wiem czy ma to coś wspólnego ale nie działa regulacja lusterek  ??????

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Szyba kierowcy nie opuszcza się
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2021, 15:31:56 pm »
Albo przelacznik albo motor albo okablowanie. Bez zdjecia obudowy drzwi sie nie dowiesz. Polecam od razu zamowic przynajmniej kilka nowych klipsów ktore je trzymaja, jeszcze nie udalo mi sie sciagnac obudowy bez polamania przynajmniej jednego z tych plastikowych klipsow.
Regulacja lusterek pewnie brudna galka do ich kontroli, tez musisz drzwi rozebrac zeby sie do nich dostac i wyczyscic calosc.

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Szyba kierowcy nie opuszcza się
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2021, 16:37:05 pm »
Rozebralem przekladalem przelacznik na działający i nic .zastanawiam się czy niema osobnego stycznika lub bezpiecznik  na każdą szybę 

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Szyba kierowcy nie opuszcza się
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2021, 05:34:51 am »
Jak rozebrales to bierzesz akumulator i podlaczasz sie prosto pod wtyczke od motorka szyby, jak dziala to szukasz dalej, jak nie to uwalony motorek od szyby.
Jesli bedzie dzialac to pora sprawdzic okablowanie w drzwiach i na slupku czy cos sie nie ulamalo.

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: Szyba kierowcy nie opuszcza się
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2021, 14:50:50 pm »
Jeśli to nie uszkodzenie mechabiczne a slychac przy wciskaniu przełącznika  'pykanie' to chyba sie szyba rozprogramowala.
Odlacz akumulator na 15 minut - powinno pomoc. Daj  znznac sc.

Offline lukskajłoker

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Szyba kierowcy nie opuszcza się
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2022, 13:41:31 pm »
cześć,
wiem, że piszę prawie rok po opublikowaniu tematu, ale jeśli nie Autorowi, to może komuś innemu przyda się podpowiedź. U mnie zamarły wszystkie 4 szyby, podczas próby opuszczania słyszałem "pykanie", ale szyby nie ruszały nawet na centymetr. Myślałem, że to rozprogramowany sterownik. Potem, że silniczki padły. Po zdemontowaniu "boczków" okazało się, że prowadnice, w których "chodzą" szyby były zapchane jakimś syfem, porządne czyszczenie płaskim śrubokrętem naprawiło temat. 

Offline PeterF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • If it comes; let it. If it goes; let it.
Odp: Szyba kierowcy nie opuszcza się
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2024, 08:11:33 am »
Siema
Mam taki problem że szyba kierowcy opuszcza się lub podnosi tylko na 5 może 10cm i stop i znowu muszę nacisnąć przycisk otwierania/zamykania i tak w koło żeby otworzyć lub zamknąć….mial ktos tak kiedys ?
Druga sprawa to szyberdach - raz działa a raz nie zależy jak się mu chce….po kilka razy muszę naciskać przycisk żeby coś się zadziało 😳, raz się uchyli a raz się otworzy 🫣
Posiadam SSD, oprogramowanie i kabel. Jesteś w potrzebie ze sląska i okolic to pomogę. Za free :D

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: Szyba kierowcy nie opuszcza się
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2024, 14:28:17 pm »
Szyba ma ciężko wieć wyłącza od przeciążenia. Na początek spryskaj prowadnice smarem silikonowym. Szybernpodobnie, elektryka do przeglądu