Autor Wątek: Brak mocy i spada prędkość  (Przeczytany 1034 razy)

Offline kajoj69

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Czarny kot
Brak mocy i spada prędkość
« dnia: Maj 29, 2021, 03:21:44 am »
najpierw wspomnę ze posiadam od nowości  xe P300 2019 Od roku czasu co dwa miesiące tułam się po serwisach w Polsce i Holandii z problemem który obawia się następująco normalna jazda do prędkości 130km/h -140km/h na aktywnym tempomacie nic się nie dzieje ale podróż po autostradzie przez 100czy 200 km jest nudna i usypiająca dlatego by nie tracić czasu na przystanek wciskam gaz na maxa i jadę pewien czas czy to 200 czy 250km/h i wtedy zaczyna się problem najpierw skrzynia zaczyna szarpać redukować biegi by utrzymać moją żądaną prędkość max. jednak nic to nie daje i prędkość spada aż do 80-90 km/h przez pewien czas jest to maksymalna jego prędkość i żadna redukcja ani wciskanie pedału gazu nie pomaga . po czym znowu kręci obroty aż na czerwone pole i powoli nabiera prędkości do około 180 max 200km/h i znowu spada do 80-90 km/h i tak potrafi przez kolejne 50-100km męczyć mnie nie pomaga gaszenie czy studzenie żadne błędy nie są wyświetlane a co najlepsze nie są żadne błędy zapisywane gdyż serwis nie odczytuje niczego i rozkłada ręce " nie ma błędów nie ma o co się przyczepić " a problem tkwi już ponad rok ma przejechane 40tyś co 12 tyś wymieniam olejoczywishie ASO nie czekam na ich wydłużone serwisy wielkim problemem jest to ze problem ujawnia się ierguły w Niemczech gdzie takie prędkości są dozwolone problem w Holandii znika raz w Polsce się objawił . słyszał. ktoś coś ? jak ugryźć to  :-\

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: Brak mocy i spada prędkość
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2021, 08:47:45 am »
jest na forum osoba która być może pomoże, jak nie on to nie wiem kto
dzwoń do niego >
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373

nie zapisuje błędów lub ci którzy sprawdzają nie wiedzą jak je znaleźć
ciekawe jak skrzynia, czy nie przegrzewa się olej ewentualnie jakaś inna usterka
myślę że wspomniany kolega przy swojej ogromnej wiedzy i praktyce + dostępie do hamowni...

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Kocham to forum
Odp: Brak mocy i spada prędkość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2021, 08:03:07 am »
nie zapisuje błędów lub ci którzy sprawdzają nie wiedzą jak je znaleźć
No właśnie rzecz w tym, że nie wyrzuca żadnych błędów, które system rejestruje.

kajoj69
Sprawdź poziom płynu chłodzącego.
Może wydać się to głupie, ale u mnie zadziałało.

Offline KonWro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Brak mocy i spada prędkość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2021, 15:57:35 pm »
 Ktoś na forum mil już podobnie w silniku 2.0

https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,40056.0.html