Autor Wątek: dach a'la vinyl  (Przeczytany 7297 razy)

qbaty

  • Gość
dach a'la vinyl
« dnia: Czerwiec 22, 2009, 20:55:40 pm »
Jakiś czas temu podczas jednego z trójmiejskich spocików spotkałem odrestaurowanego VW Karmana. Samochód ten miał zrobiony dach w czarnym strukturalnym macie imitującym vinyl:


Od tego czasu temat ten chodzi za mną - oczyma wyobraźni widzę to na swojej III serii. Tym bardziej, że wersje coupe miały takie dachy:




No i pojawia się pytanie o technikę - "prawdziwy" winylowy dach to specjalny materiał naklejony na powierzchnię dachu. Jednak takie rozwiązanie jest bardzo podatne na "błędy w sztuce", które znacznie skracają trwałość zarówno pokrycia, jak i blachy  ::). Czy ktoś ma wiedzę, a najlepiej doświadczenie, gdzie takie coś można dobrze zrobić i ile to kosztuje ? Albo może podpowiecie mi coś o rozwiązaniach typu natryskowego (wydaje mi się, że ten Karmann był tak zrobiony) - co można zastosować i jak to się sprawuje ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 21:01:40 pm wysłana przez qbaty »

optre

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:12:18 pm »
Jakby co to mam numer do właściciela tego Karmana.

qbaty

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:14:16 pm »
Też mam i nawet gadałem z gościem, który go robił, ale jakoś nie mogłem się z nim dogadać  ::) Zaczął opowiadać, że to strasznie drogie i skomplikowane, ale w końcu nie powiedział ile to kosztuje :-pojecia
Dlatego wolę tutaj zasięgnąć rady  ;D

Jacoll

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2009, 23:33:13 pm »
nie zawracaj nam i sobie głowy :) :) :) :) :)
te, które załączyłeś to wersje troszkę lepsze niż nasze poczciwe xjty, poza tym masz oryginał i tego się trzymaj:-)
pozdrawiam i czekam na podsufitkę - miałem mały kłopot z szyberdachem, ale już się udało
j.

big wroblewsky

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2009, 00:42:19 am »
a propos, wiecie jak domyc taki winylowy dach? ja mam taki wlasnie w xj6 2 serii tylko ze beżowy i mam dach webasto odsuwany i za cholere nie moge domyc tego skaju co sie przesuwa. sam winyl jest juz czyściutki, tylko ten szyber mam szary taki...

a swoją drogą to wygląda kozacko- british racing green i beżowy dach i beżowa skora w środku.... szczególnie jak jest czysty ;)

naughtycat23

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2009, 09:47:10 am »
Kiedyś rozmiawiałem z osobą która na codzień zajmuję się odrestaurowywaniem samochodów i powiedziała mi tyle że pomysł jest fajny ale utrzymanie " vinylowego dachu " jest dość trudne i bezsensowne - trzeba pilnować aby niedostała się woda ponieważ efekt będzie opłakany a i materiał z którego jest zrobiony vinyl to coś na wzór nie tyle skóry co skaii. Wydaje mi się że najrozsądniej byłoby pomalować dach na jakiś kolor mat  :-V

Qubaty - jęśli zależy Ci na takim rozwiązaniu proponuję kontakt z M.Kretkowskim z Altamiry robi i robił takie zabiegi  :-V

szpulek

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2009, 10:27:32 am »
A moze nie malowac tylko okleic imitujaca folia? Widzialem kilka programow nt. oklejania folia i efekt byl zadowalajacy. Nie byl to jednak ten styl, ale moze da sie taka folie dobrac..?

@big wroblewsky, pochwal sie fotka tej konfiguracji, o ktorej piszesz..

pzdr

big wroblewsky

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2009, 00:44:56 am »
no to 8) sie chwale

big wroblewsky

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2009, 00:48:59 am »
jakos nie weszły wszystkie fotki

EMIL

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2009, 01:14:48 am »
No to super i nadodatek prawdziwy Albion.Tylko pozazdroscic cudne autko.

big wroblewsky

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2009, 01:26:28 am »
pasował mi kolorystycznie do drzwi i elewacji ;D



EMIL

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2009, 01:41:38 am »
A swoja droga ze zapytam nie zmienia pan blach na zólte?Szczerze muwiac Jaguar z kolem po prawej jakos zdecydowanie lepiej wyglada.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2009, 01:46:33 am wysłana przez EMIL »

qbaty

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2009, 08:07:21 am »
 :-R Piękny :-100points

naughtycat23

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2009, 09:11:36 am »
Szczerze zaniemówiłem  :-X przepiękny  :-10points

big wroblewsky

  • Gość
Odp: dach a'la vinyl
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2009, 13:44:04 pm »
heh, no ja sie w  nim zakochalem od pierwszego wejrzenia. chociaz to podobno ona ;D

a co do blach, to jeszcze nie wiem. narazie jeżdze na brytyjskich, ale mam zagwozdke czy rejestrowac na białe z kierownicą po prawej (mozliwe dla aut od 84 roku w dół), czy na żółte. narazie dopracowuje go technicznie a potem jeszcze trzeba blacharke odświeżyć, gdzieniegdze go podjada, wiec trzeba za wczasu uciąc łeb hydrze zanim urośnie:)

a z kierownica po prawej mi sie bardzo przyjemnie jeździ 8)