Autor Wątek: X-type 2.5 v6, automat - LPG ?  (Przeczytany 1088 razy)

Offline Jakusa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Dżaguar
X-type 2.5 v6, automat - LPG ?
« dnia: Kwiecień 29, 2021, 14:13:10 pm »
Witajcie klubowicze !

Potrzebuje Waszej porady odnośnie kota z 2003 w automacie z silnikiem 2.5 v6 w gazie. Jak wygląda teraz współpraca tych jednostek z instalacją lpg (czytałem, że kilka lat temu był problem z wariującym sterownikiem od benzyny) i ogólnie bezawaryjność ? Mój obecny kocur 2.tdci niestety postanowił zjeść wtryski i naprawa już jest nieopłacalna, ale jako, że samochód ogólnie mi się bardzo podoba i kiedyś powiedziałem sobie, że następny będzie właśnie taki tylko ze słusznym silnikiem benzynowym i akurat mam koło siebie taki egzemplarz to postanowiłem poprosić Was o pomoc i opinie.

edit. Właśnie jestem po rozmowie, ze sprzedającym. Dostałem informacje, że do wymiany jest sonda lambda, czy za tą usterką mogą iść poważniejsze konsekwencje czy wystarczy wymienić element i będzie dobrze ? instalacja gazowa jest z 2013r, rok temu był wymieniany sterownik ze względu na wariującą pracę silnika na benzynie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2021, 14:47:17 pm wysłana przez Jakusa »

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: X-type 2.5 v6, automat - LPG ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2021, 14:44:41 pm »
Nie narzekam, na gazie zrobiłem 180 tys, po piewszych regulacjach i wgraniu nowszego softu do sterownika gazu nie mam już problemu z odsterowaniem map paliwowych i samej pompy.
Po 100tys wymieniłem parownik i wtryski, a tak to śmiga bez zarzutu. W kwestii gazu najważniejszy jest montażysta, kot to nie skoda octavia, więc pierwszy lepszy paproch może się wyłożyć.


Offline bart01

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: X-type 2.5 v6, automat - LPG ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2021, 20:58:04 pm »
Witam, wtrące sie rozmowy. Pytanie do q_nerek, piszesz o odsterowaniu map paliwowych i samej pompy, mozesz napisać jakie są objawy tego? Mam kota 3.0, na lpg jezdzi bez zarzutu, jak tylko przerzuce na benzyne albo braknie gazu zaczynają sie turbulencje, szarpie , przerywa, nie chce sie wkręcać na obroty , cieżko z miejsca ruszyc bo nie reaguje na pedał gazu a jak juz sie wkreci na obroty to jedzie jak wariat dopoki nie zdejme nogi z pedału, i wtedy  znów to samo, szarpie, strzela itd..

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: X-type 2.5 v6, automat - LPG ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2021, 09:58:33 am »
To są dokładnie te objawy. Kwestia odp. emulatora lub przelewu. Mapy zresetujesz przez odpięcie aku na 15min.

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: X-type 2.5 v6, automat - LPG ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2021, 10:24:36 am »
Potem przełączasz na bene i zgodnie z poniższą instrukcją robisz adaptacje map paliwa...
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline Bartas

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: X-type 2.5 v6, automat - LPG ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2021, 09:16:48 am »
Witam, podłącze się pod ten temat.
Czy po takiej readaptacji map paliwa gdy będę jeździł na gazie to problem powróci?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2021, 10:19:00 am wysłana przez MicGin »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: X-type 2.5 v6, automat - LPG ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2021, 09:54:31 am »
Jeśli nie wyeliminujesz problemu przez montaż emulatora/przelewu to tak, problem powróci.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG