Autor Wątek: XE vs Giulia  (Przeczytany 3499 razy)

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: XE vs Giulia
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2021, 20:10:16 pm »
Też uważam, że Giulia jest ciekawszym rozwiązaniem, od jakiegoś czasu sam też przeglądam ogłoszenia, gdyż szukam Giulii Quadrifoglio. Uważam, że to jest jeden z najładniejszych sedanów.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: XE vs Giulia
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2021, 21:19:32 pm »
Włoska robota, ładne auto, technologicznie jednak takie sobie. Żeby się tylko paliwo w niej nie skończyło ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2021, 21:32:00 pm wysłana przez MicGin »

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: XE vs Giulia
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2021, 22:00:49 pm »
Też uważam, że Giulia jest ciekawszym rozwiązaniem, od jakiegoś czasu sam też przeglądam ogłoszenia, gdyż szukam Giulii Quadrifoglio. Uważam, że to jest jeden z najładniejszych sedanów.

O, tototo. Alfa ma wreszcie w ofercie samochód, który powinna mieć zawsze  :-V
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline gcredhot18

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: XE vs Giulia
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2022, 22:40:24 pm »
Ja od 2009r..jezdzilem Alfami.Ostatnia to 159. Chcialem przejsc na Giulie nawet siadlem w fotel kierowcy  ale taka biedna wersja to byla i jakies to wnetrze ciasne... w miedzyczasie wpadl mi w oko model XE. Pojechalem obejrzec lecz rowniez bez rewelacji z przestrzenia wnetrza.Na placu stal jeszcze XF  2.0 240KM AWD. Wsiadlem i wiedzialem,ze czegos takiego szukalem...Po kilkunastu latach bycia Alfaholikiem pare dni temu kupilem bialego Jaguara XFa z 2017r. z przebiegiem 75 tys km i momentem obrotowym ponad 500nm... Giulii nie skreslilem,moze kiedys nie bedzie przeszkadzac mi jej ciasne wnetrze ...

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka


Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: XE vs Giulia
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2022, 13:56:09 pm »
Giulii nie skreslilem,moze kiedys nie bedzie przeszkadzac mi jej ciasne wnetrze ...
A ile Ty ważysz chłopie, że Giulia jest dla Ciebie za ciasna? Dla mnie przy wzroście 180cm i wadze 80kg Giulia jest idealna, ani za duża ani za mała.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: XE vs Giulia
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2022, 16:13:12 pm »
@a1410 ja też nie jestem mały, 182 i 110KG, ale przykładowo jak wsiadam do takiej insignii, to czuję się jak w ruskim czołgu. Te auto jest niby duże, ale tak ciasne wewnątrz, że masakra. Klaustrofobii idzie dostać. Przesiadłem się z Mazdy 6 - Auto na długość prawie takie same, ale troszkę węższe no i kombi. Z tyłu więcej miejsca niż w Kocie, ale to nie ma znaczenia, żona jeździ mazdą i wozi dzieciaki. W kocie we wnętrzu na pierwszy rzut oka może wydawać się ciaśniej, ale tak nie jest. Miejsca nie brakuje, po prostu zarówno tunel środkowy, jak i drzwi są dużo grubsze, przylegają praktycznie do fotela. Człowiek jest w nich "bezpiecznie" usadowiony i da się to odczuć chociażby na zakrętach. Fotele też dużo lepiej "trzymają" człowieka.
Tak więc wydaje mi się, że tu chodzi raczej o rozplanowanie wnętrza. Alfą osobiście nie jeździłem i nie miałem, więc się nie wypowiem. Jedyne co mogę w tej kwestii powiedzieć, to że mi się z wierzchu nie podoba. Takie UFO. Wnętrze też takie nijakie - trochę messerdesa, trochę bełemwiu. To nie dla mnie. Za to jeśli chodzi o wnętrze, to bardzo mi się podobają kokpity Audi A7 od 2019r. Są po prostu kozackie. Poza tym kocham Audi.
XE 2015 2.0D Automat