Autor Wątek: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy  (Przeczytany 1253 razy)

Offline Dino1313

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« dnia: Marzec 05, 2021, 12:36:57 pm »
Witam Wszystkich,
to mój pierwszy post więc prosze wybaczyć błędy ;)
Jak w temacie czyli X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy ( nie reaguje na pedał gazu ) podczas dużego przyspieszenia powyżej 100km/h i ok 2.5 tys. obr/min  ( nie jest to za każdym razem ) , dodatkowo miga kontrolka świec żarowych . Check engine nie świeci się , a po podłączeniu kompa nie ma żadnych błędów . Jezeli może to być wskazówka potrafi też przy takim mocnym przyspieszeniu zakopcić z wydechu . Wstryski są po regeneracji , pompa po sprawdzeniu i wszystko jest ok. W mormalnych warunkach przyspiesza dobrze.
Jeżeli ktoś z Was ma jakiś pomysł to będę wdzięczny.

Online peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2021, 18:16:47 pm »
nie jestem pewien ale czasami trzeba kodować wtryski po regeneracji ... jak się tego nie zrobi to tak bywa

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2021, 13:37:43 pm »
Na 100% trzeba kodować...silnik będzie działał, ale na wartościach zadanych wcześniej...teoretycznie jako że sam komputer się adaptuje to nie jest w stanie określić który wtrysk jest który(?)...

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2021, 08:19:22 am »
Zacznij od tego, ze zostaw go na ok 30 min na biegu jałowym.
Sam przerabiałem temat zbyt dużej dawki paliwa po odebraniu samochodu po zrobieniu wtrysków i pompy paliwa - chodził na zimnym jak traktor. Na gaz reagował normalnie i sprężynka się nie świeciła, ale bałem się, ze poupala tłoki.
Te silniki mają samoadaptację - "fachowiec" kazał jeździć i się ułoży - co było bzdurą.
Przegrzebałem setki forów i rozwiązaniem było zostawienie odpalonego silnika na min 30 min.

Offline Dino1313

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2021, 12:00:04 pm »
Dzięki za pomysły . zacznę od tych 30 min na biegu jałowym . jak nie da rezultatu to programowanie. dam znacc o efektach . Może komus jeszcze sie przyda taka wiedza . :)

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2021, 11:08:58 am »
Ale chyba (?) czym innym jest adaptacja o czym też pisałem wyżej a czym innym przypisanie wtrysków no chyba że po regeneracji trafiły w te same miejsca. Nie bez przyczyny są numerowane. Adaptacja (oczywiście w/g mnie) dotyczy dawek (wszelakich)...

Pzrd.

P.S. Może to nie do końca to samo, ale robiłem Almerę 1.5 dCi właśnie po regeneracji i wymianie wtrysków i bez kodowania ni chu, chu. Po zaprogramowaniu, zresetowaniu do domyślnych ustawień, odpaliła. Chodziła jak by za chwilę miała zostać kupka złomu, ale po jakiejś chwili ucichła i wszystko wróciło do normy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2021, 11:18:51 am wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline Dino1313

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2021, 11:10:13 am »
no i jest wynik . Zrobiłem jak radził gonzo7 . 30 min na biegu jałowym - efekt : cichsza praca silnika , bardziej miękka , stał sie jakiś żywszy w stosunku do poprzedniej pracy , lepiej przyspiesza i co chyba najważniejsze mniej , dużo mnie chmurzy z tyłu , choć czasami jeszcze potrafi ale w duzo mniejszym stopniu.

U mnie tak nie było jak pisał szpadel68 że po włożeniu wtrysków po regeneracji były problemy z odpaleniem . wszystko zadziałało dobrze i zagadał . czy trafiły w to samo miejsce ? Nie wiem , nie ja to robiłem .

Tak na marginesie jeszcze chcę przeczyścić egr i kolektor . Myślę ,że nie zaszkodzi a być może też po przejechaniu prawie 4000 km od reneneracji może się coś się odlożyło przy egr .

Dzięki za pomoc i pomysły . Już jest dobrze, a może będzie jeszcze lepiej. W końcu to lekki wstyd jak chmura zostaje za Kotem ;

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2021, 10:55:38 am »
no i jest wynik . Zrobiłem jak radził gonzo7 . 30 min na biegu jałowym - efekt : cichsza praca silnika , bardziej miękka , stał sie jakiś żywszy w stosunku do poprzedniej pracy , lepiej przyspiesza i co chyba najważniejsze mniej , dużo mnie chmurzy z tyłu , choć czasami jeszcze potrafi ale w duzo mniejszym stopniu.

bingo - czyli mamy dowód kolejny, że ten silnik lepiej radzi sobie sam niż jak i biorą się do niego znawcy Mondeo.

P.S. Tylko silnik 130km ma taką samoadaptację, który był stosowany z X`ach - wersje niższe mocą występujące częściej w Mondeo już tego nie potrafią.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2021, 11:10:31 am »
I że niby z tym Mondeo to ja? Pogratulować czytania ze zrozumieniem  :-clap  :-super

Pzdr.

P.S. W którym miejscu wypowiedzi było coś o komputerze? Hm? O mechanice była mowa...z tego co mi wiadomo ten sam zestaw sprzęgła, pasuje do wspomnianego Forda. Więc z łaski swojej, powstrzymaj się od DURNYCH komentarzy...

https://www.youtube.com/watch?v=W3ippmWvToM
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2021, 11:27:08 am wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2021, 20:04:04 pm »
I że niby z tym Mondeo to ja? Pogratulować czytania ze zrozumieniem  :-clap  :-super

Przeczytaj jeszcze raz proszę.

Chodziło mi o fachowców od wymiany wtrysków bo robił już Mondeo - ja dostałem rozgrzany samochód chodzący idealnie, na zimnym spalanie stukowe było masakryczne. Pojechałem do typa i słyszę "jeździć i się ułoży" jednak wraz z +km nie było lepiej aż do zagrzania silnika. Wtryski były wsadzone w to samo miejsce bo sprawdzałem przed i po.
Jak widać przytoczone przez mnie rozwiązanie problemu działa.

P.S. W którym miejscu wypowiedzi było coś o komputerze? Hm? O mechanice była mowa...z tego co mi wiadomo ten sam zestaw sprzęgła, pasuje do wspomnianego Forda. Więc z łaski swojej, powstrzymaj się od DURNYCH komentarzy...

To na pewno ten temat??

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: X-TYPE 2,0 D wchodzi w stan serwisowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2021, 22:08:38 pm »
Niestety był...przy wspomince o wymianie sprzęgła i tam padło o fachowcach(u) a ja dopisałem Mondeo to Mondeo...być może to niefortunny zbieg okoliczności i jakoś tak połączyłem kropki z tą adaptacją...nie będę się upierał. Jeśli to mój błąd to przepraszam za naskoczenie, ale nie ukrywam że z tymi fachowcami od Mondeo to tak trochę pojechałeś...no, ale to tylko moje odczucie...

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2021, 12:47:02 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...