Autor Wątek: x300 - nie działa sterowanie lusterek, kierownicy itp  (Przeczytany 862 razy)

Offline piechun

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
x300 - nie działa sterowanie lusterek, kierownicy itp
« dnia: Styczeń 07, 2021, 21:26:12 pm »
witam
szykuje sie do kupna jaguara, bym może x300 lub x308
jeden, który mi sie spodobał ma pewne problemy z elektryka - nie działa sterowanie lusterek, regulacja kierownicy, grzane siedzenia. bezpieczniki sprawdzone.
czy jest jakie jeden moduł, który to obsługuje i byc może to on sie popsuł czy każda usterkę trzeba bedzie usuwać pojedynczo?
pozdrawiam

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 680
  • XJ x300 sovereign
Odp: x300 - nie działa sterowanie lusterek, kierownicy itp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2021, 12:14:35 pm »
jeśli bezpieczniki są ok, to warto zobaczyć pod licznik, po lewej stronie kolumny kierownicy masz taki czarny prostokątny moduł. Jeśli nic nie działa, to może ktoś przy nim grzebał.
Ewentualnie, przełączniki lusterek są aktywowane gumowymi padami rezystancyjnymi (jak w pilocie od tv). Dobrze o rozebrać i wyczyścić, bo może nie dawać sygnału.
A co do grzania foteli, znów bezpieczniki. A jeśli nie, to zobacz czy na konsoli środkowej włącza się dioda na guziku grzania foteli. Jeśli tak, to na bank padły bimetaliczne czujniki/zabezpieczenie w matach grzejnych w siedziskach. Da się tam dogrzebać bezinwazyjnie w miarę i je wymienić, lub je wywalić i wstawić zwykły bezpiecznik płytkowy 10A. Będziesz wiedział o co chodzi. Chyba że jak będziesz chciał to poszukam jakichś zdjęć, może robiłem je, kiedy robiłem to u siebie.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<