Autor Wątek: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Jaguar S-type  (Przeczytany 1315 razy)

Offline naajkaa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Jaguar S-type
« dnia: Październik 26, 2020, 13:06:19 pm »
Mój chłopak ma do wymiany olej w skrzyni automatycznej. Mechanik, u którego zawsze wszystko robi powiedział mu, że będzie to koszt około 1-2 tyś złotych. Ja jako, że ludziom nie ufam, zawsze jak jest coś do zrobienia, lubię sobie sprawdzić jakie są ceny wymiany poszczególnych części i ich wymiany, bo wiem, że mój chłopak kompletnie nie kontroluje pracy mechanika, woli po prostu zapłacić tyle ile mu policzy, żeby tylko mieć problem z głowy. Autko jest z 2002 roku, 3 litry, ma ponad 260tysięcy realnego przebiegu i ostatnio zaczęło się troszkę sypać, więc parę napraw zostało już zrobionych. Co do tego oleju.. przejrzałam parę wątków na różnych forach, również tutaj i wiem, że jest możliwość dokonania takiej wymiany, wliczając koszty samego oleju i robocizny, w cenie do 1 tysiąca. Mieszkamy niedaleko Wrocławia, czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry warsztat, gdzie zrobią to co trzeba za uczciwą cenę?

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • O. K.
Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Jaguar S-type
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2020, 13:45:37 pm »
Witaj!
Z tą wymianą oleju to jest różnie - można to robić nawet samemu w garażu z kanałem (kilka wymian statycznie co kilkaset kilometrów) i wychodzi niedrogo, ale jeżeli chce się jeszcze jakiś czas tym samochodem pojeździć bez poważnych napraw to polecam wymianę dynamiczną przeprowadzoną w solidnej firmie. Mój kot też ma silnik 3.0, jest z 2004 roku a przejechał 240 tyś. Załączam fakturę żeby nie być gołosłownym. Okazało się, że w tym samochodzie nikt nie wymieniał oleju skrzyni od nowości i dlatego trochę więcej oleju poszło na płukanie, ale takie są koszty wymiany oleju w skrzyniach automatycznych. Teraz jestem bardziej spokojny. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia!!!
✌POWODZENIA😉

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Jaguar S-type
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2020, 21:46:56 pm »
Ja pitole za miskę marża 200 zł i olej do ZF 8HP a nie 6HP. Niby kompatybilny ale osobiście bym nie zaryzykował.

Sam prowadzę warsztat ale to trochę rozbój w biały dzień
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline mwoznyuci

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Jaguar S-type 4.2
Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Jaguar S-type
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2021, 21:46:41 pm »
Ja u siebie wymieniałem w 6hp samemu bardzo prosta robota koszta około 600 zł,  trochę wiedzy, komputer diagnostyczny lub pirometr i gotowe :) oczywiście statycznie. Jeżeli chcesz więcej info pisz.
S-Type 4.2 v8