Autor Wątek: Możliwość składania lusterek zewnętrznych?  (Przeczytany 880 razy)

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • O. K.
Możliwość składania lusterek zewnętrznych?
« dnia: Wrzesień 25, 2020, 18:53:17 pm »
Witam!
Czy może ktoś posiada wiedze o możliwości rozszerzenia opcji działania lusterek zewnętrznych. Mój S-type w 2004 roku wyszedł z fabryki bez możliwości elektrycznego składania lusterek zewnętrznych. Są podgrzewane i ustawiane elektrycznie. Fachowcy twierdzą, że przeróbka w tym przypadku na składane elektrycznie to potrzebna jest wymiana samych lusterek, wiązki elektrycznej i panelu sterowania co kosztować będzie około 2000 zł. - nieopłacalny wysiłek.
Dzisiaj zajrzałem do kostki łączącej lewe lusterko z wiązką pod panelem drzwi i zauważyłem ciekawą rzecz - do kostki dochodzi wiązka z 14 przewodów (widać na załączonych zdjęciach) a z kostki do lusterka biegnie już wiązka złożona z 12 przewodów. Może wiązka przewodów pod panelem drzwiowym jest przystosowana do składanych lusterek i wystarczy wymienić tylko lusterka na posiadające napęd do składania.
W samochodach fabrycznie wyposażonych w opcję elektrycznego składania lusterek zewnętrznych, składanie odbywa się przyciskami do regulacji położenia luster w ten sposób, że wybierak strony prawa/lewa znajduje się w pozycji neutralnej a składają się przyciskiem (strzałką) w dół i rozkładają przyciskiem w górę.
Nie mam gdzie zweryfikować tych domysłów dlatego pytam Was. jcpf-animated  :-help
✌POWODZENIA😉

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 295
  • X358L/4.2/2008
Odp: Możliwość składania lusterek zewnętrznych?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2020, 19:52:03 pm »
Kostki są te same, tylko brakuje w nich pinów no i okablowania. Też miałem ten ból, cena lusterek poliftowych do 350 to jakiś nonsens, ale nie spieszyłem sie i udało mi się upolować w dobrej cenie  lusterka - 1200 zeta parę, wiązki po 25 zeta za stronę, a sterowanie za 50 zeta... tylko czasu nie mam na impementację :/

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Możliwość składania lusterek zewnętrznych?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2020, 21:07:35 pm »
Pełna opcja luterek bocznych czyli grzanie, fotochrom i składanie to właśnie 14 przewodów więc jeśli wtyczka w aucie ma 14pin to myślę, że tylko wymiana obudów z wkładami i pewnie panel sterownia szybami oraz lusterkami w drzwiach kierowcy. Na znanym portalu aukcyjnym jest fajny sprzedawca (kupowałem u nich już kilka rzeczy) który ma sporo oryginalnych nowych części do S-Type. Widziałem tam obudowy kompletne za 270-320zł. Wkłady to już można kupić używane za grosze. Mogę podesłać namiary na PW bo nie chciałbym tutaj reklamy robić.     
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • O. K.
Odp: Możliwość składania lusterek zewnętrznych?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2020, 05:58:51 am »
Proszę o namiary na tego sprzedawcę na PW, ale ja nie mam nic przeciwko reklamowaniu zasobnego źródła części do Jaguara na naszym Forum zwłaszcza, że jak piszesz, jest fajny. :-tylko :-thank Ja, na przykład, bardzo cenię sobie "Lolka" z Szamotuł. Nie jest tam najtaniej, ale są solidnymi fachowcami.  :-super Tadeusz.
✌POWODZENIA😉