Autor Wątek: Nietypowy problem z zamkiem/pilotem  (Przeczytany 1124 razy)

Offline zielokpl

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Nietypowy problem z zamkiem/pilotem
« dnia: Sierpień 18, 2020, 10:49:27 am »
Cześć,

Mam problem z moim X-type 2.5, 2005, automat. Mniej więcej co 3-4 zamykanie auta z pilota kończy się tym, że nie mogę go zamknąć ale udaje się to zrobić, gdy wsiądę z powrotem i przekręcę stacyjkę na II pozycję. Przeprogramowywałem pilota wykonywałem wielokrotnie - nie jest to rozwiązanie problemu a jednynie jego zaleczenie. Jakieś sugestie?

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Nietypowy problem z zamkiem/pilotem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2020, 18:36:27 pm »
 może głupie pytanie .... a baterie w pilocie wymieniłeś ?

Offline zielokpl

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nietypowy problem z zamkiem/pilotem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2020, 20:04:17 pm »
Tak, wymienione

Offline SilverAG

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Nietypowy problem z zamkiem/pilotem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2020, 18:38:41 pm »
Miałem podobnie. W moim przypadku problemem była zapadka w stacyjce - tzn. czasami przy wyciąganiu kluczyka ta zapadka zasłaniająca otwór nie domykała się - nie dawało się zablokować kierownicy i zamki się nie zamykały. Wystarczy zdecydowanym ruchem wyciągać kluczyk i najlepiej blokować kierownicę. Oby pomogło.

Offline zielokpl

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nietypowy problem z zamkiem/pilotem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2020, 00:25:33 am »
@SilverAG - Faktycznie, to ma sens. Jak poradziłeś sobie z tym problemem? Blokujesz kierowicę i energiczniej wyciągasz kluczyk czy naprawiłeś to jakoś skutecznie?

Offline zielokpl

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nietypowy problem z zamkiem/pilotem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2020, 23:41:42 pm »
Ostatecznie delikatnie nasmarowałem zapadkę w kluczyku i problem rozwiązany!!! :-V

Offline zdrapka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nietypowy problem z zamkiem/pilotem
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2020, 13:56:33 pm »
Trochę z innej mańki w tym temacie. Ostatnio po przyjeździe pod dom okazało się, że nie mogę zamknąć auta pilotem. Brak jakiekolwiek reakcji . Zmieniłem baterię a także przyniosłem z domu drugi. Dalej bez rezultatu. Zamknąłem auto mechanicznie z kluczyka. I tu szok, zamknąć zamknąłem, ale otworzyć kota już nie mogłem. Auto zablokowane na amen. Jak sobie poradziłem? Po jakimś czasie sprężonym powietrzem do czyszczenia klawiatury syknąłem w zamek . O dziwo, nie wiedzieć czemu -  pilot zadziałał!. Kiedy upewniłem się, że pilot już działa, zacząłem testować odmykanie z kluczyka.  Morał z tego taki. Co do zasady, nie korzystamy z kluczyka do otwierania drzwi. Zamek nie pracuje, śniedzieje, brudzi się, czy inna cholera. O czasu do czasu testujcie mechaniczne otwieranie auta z kluczyka. Ja w końcu uruchomiłem zamek. Dwie krople WD40 kilka minut czekania i ruszania kluczem w zamku i puściło. Przyczyn braku reakcji pilotów niestety nie udało się ustalić.