Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

opis jak na zawsze wyłączyć start/stop Jaguar XE

<< < (4/6) > >>

anutemix:
Ja niestety też wyrobiłem sobie taki nawyk, szukanie fachowca znudziło mi się. Szlak mnie trafia że ktoś za mnie decyduje o funkcjach samochodu.

wemar:
Ta funkcja to m.in. pokłosie narzuconych emisji CO2. Testy, w których je się bada, zakładają zatrzymywanie samochodu i postój (symulacja zatrzymania na światłach). Dzięki funkcji start/stop znacząco zmniejsza się wydzielania CO2 i łatwiej utrzymać się w limitach.
Niestety, ma to konsekwencje dla kupującego - np. w wyższej cenie rozrusznika, który musi wytrzymać więcej cykli uruchamiania i w cenie akumulatora, który dla samochodów ze start/stop potrafi kosztować dwa razy drożej, choć nie musi się to przełożyć na dwa razy dłuższą żywotność. Tyle tylko, że zastosowanie klasycznego akumulatora i używanie funkcji start/stop z przewagą jady w mieście, potrafi wykończyć taki akumulator w rok.

Majkel47:
Załóżmy że ciśniemy auto przez 3h na manualnej skrzyni cisnąc obroty do maksimum. Nagle światła start stop włączony. Przecież to dla turbiny jest zabójcze. Czy jest to jakoś zabezpieczone przez producenta?

Zbyszek01:
Znalazłem coś takiego, trzeba będzie sprawdzić.
https://www.youtube.com/watch?v=KVeCWBmnk2I&feature=emb_title

piotrrf:
mikeferrero juz wczesniej wstawil fotke z tego filmu.Widac jak gosc odpina te wtyczke.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej