Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

opis jak na zawsze wyłączyć start/stop Jaguar XE

<< < (3/6) > >>

anutemix:
Witam w xf też pójdzie? Już byłem u 3 gości i polegli przez kompa się nie da wyłączyć. Dzięki za info

rmazurek:
W X260 tak.

w x250 nie ma VQM.

Martino1905:
Potwierdzam, że odłącznie tej wtyczki wskazanej przez kolegę M737 (z modułu VQM) nic NIE zmieniło, start stop działa i nie chce odpuścić za wygraną...

Próbowałem również drugiego sposobu podanego przez kolegę  mikeferrero, poprzez odłączenie wtyczki od modułu HPLA przy klemie akumulatora ii również NIE pomogło.


Czy udało się Wam rozwiązać ten problem?? Jakieś inne hacki?

Robik:
U mnie instrukcja zadzialala prawidlowo, sprawdz dla pewnosci czy dobra wtyczke wypiales. Ponoc jak jest slaby akumulator to startstop przestaje dzialac wiec na pewno kiedys doswiadczysz radosci z braku dzialania tego systemu.

wemar:

--- Cytat: Robik w Listopad 17, 2020, 06:40:24 am ---Ponoc jak jest slaby akumulator to start/stop przestaje dzialac ...
--- Koniec cytatu ---
Funkcja start/stop działa pod pewnymi warunkami, które muszą być spełnione.
Jedną z nich jest naładowany i sprawny akumulator. Odpięcie kontroli akumulatora może pomóc w wyłączeniu funkcji start/stop, ale też wyłącza diagnostykę akumulatora. Może się więc okazać, że pozbawimy się możliwości ostrzegania o dogorywającym akumulatorze.
 
Ja wyrobiłem sobie odruch, wyłączania start/stop zaraz gdy zdejmuję palec z przycisku start - automatyzm, jak przy nerwicy natręctw  ;D ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej