Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Nadmuch powietrza - po postoju nawiewa ciepłe

<< < (2/2)

wemar:
Dzięki za rysunki. Grodzi chyba nie trzeba obijać termicznie - powinno wystarczyć owinięcie kanału dolotowego do kabiny. Dzięki wysunkom wiem jak to wygląda, choć w rzeczywistości jest tak chyba dość ciasno.

rmazurek:
Niestety mój laptop sluzbowy nie da rady odpalić całości... ogólnie to nie wiem czy owiniecie kanału coś da ( ten kanał jest wewnątrz auta). Jedyny element który wystaje na zewnątrz tak naprawdę to ten na rysunku brązowy filter powietrza(filtr kabinowy) jest on widoczny przez otwór w metalowej ścianie grodziowej. Zielony element to jest ta plastikowa ściana grodziowa. Jak możesz z tym zaczekać do poniedziałku to mogę skoczyć na linie i zrobić kilka foto jak to wyglada w prawdziwym życiu (co prawda w f-pace/Velar ale to praktycznie to samo)- bedziesz widział dokładnie co i jak.

wemar:
Spoko, przeżyłem z tym 2 lata, to kilka dni to nie problem :)

rmazurek:
Wiec wyglada to mniej wiecej tak:

Zaznaczony na czerwono otwor jest miejscem przez ktore powietrze ze swiata zewnetrznego dostaje sie do systemu wentylacyjnego w aucie:




Ktory w pozniejszym etapie produkcji jest dodatkowo przyszloniety przewdoami wiazki silnika i ECU:




Na ponizszym widac filtr kabinowy przez otwor:



A tu zdjecie IP od strony sciany grodziowej:



Na zielono zaznaczony plastikowy panel ktory dzieli pomiedzy sciana grodziowa a komora silnika:



i widok od przodu:



Na koniec widok po "wypelnieniu" komory silnikiem:












wemar:
Dzięki. Już chyba wiem w czym jest problem - nieszczelność między silnikiem a wlotem powietrza kabinowego i dostaje się tam gorące powietrze z komory silnika. Muszę to sobie dokładnie obejrzeć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej