Autor Wątek: X300, 4.0 brak mocy...  (Przeczytany 1216 razy)

Offline easy rider

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Kocham to forum
X300, 4.0 brak mocy...
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 20:13:14 pm »
Witam.
Już się cieszyłem, że nareszcie wyjechałem z tych wszystkich warsztatów a tu następny problem :-help
Po wszystkich naprawach, na jeździe próbnej okazało się, że auto nie ma mocy. Początkowo myślałem, że poprzedni właściciel, staruszek, zamulił silnik ale niestety problem jest chyba poważniejszy. Samochód bardzo wolno się rozpędza, nie ma zupełnie tego jaguarowskiego "pazura", jest wolne i nie ma dynamiki nawet po przełączeniu na SPORT. Poza tym po wciśnięciu gazu w podłogę nie działa przycisk KICKDOWN.
Co radzicie, jaka może być przyczyna takiego zachowania auta? Znajomy sugeruje zacząć od sterownika silnika, może jest założony omyłkowo od 3.2...
Dodam, że komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Pozdrawiam.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 677
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300, 4.0 brak mocy...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2020, 08:17:12 am »
Sprawdź komputerem czy działają sondy lambda. Spaliny normalnie pachną? Może przepływomierz nie działa. Lub padł potencjometr przepustnicy. Sprawdź też, czy jak wciskasz gaz do decho, to czy przepustnica wychyla się na full.
Przycisk Kick-down się wykręca. Po prawej pod pedału gazu i trochę wyżej jest od tego przełącznika taka szara wtyczka. Pod przełącznikiem może być przerwany przewód. Da sie go rozebrać i naprawić kabel. Uważaj tylko na sprężynki i kulki ;)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline easy rider

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Kocham to forum
Odp: X300, 4.0 brak mocy...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2020, 18:13:12 pm »
Dzięki za wskazówki :-super Sondy były wymienione na nowe a spaliny pachną normalnie...jutro sprawdzam kompresję, oby była w normie.. . Dziś tak na chłodno pojeździłem trochę i przyjrzałem się objawom. W pierwszej fazie gdy naciskam pedał gazu, auto idzie normalnie. Dopiero jak chcę przyspieszyć to jest klapa. Samochód bardzo wolno nabiera prędkości ale się ani nie dusi ani nie przerywa, po prostu bardzo wolno się rozpędza. Dramat :(

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: X300, 4.0 brak mocy...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2020, 20:01:40 pm »
Nie chcę oceniać, nie znajac modelu x300 ale może problem tkwi gdzies w napędzie... ? Może to głupie ale , hamulce w porzadku ? - nie zauwazyles ze sie grzeja czy cos ?

Offline easy rider

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Kocham to forum
Odp: X300, 4.0 brak mocy...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2020, 21:29:53 pm »
Nie, pod tym względem wszystko gra. Dziwne, że nie wyświetla żadnego błędu...a jeśli byłby przytkany układ wydechowy to mogłoby to dawać takie objawy?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 677
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300, 4.0 brak mocy...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2020, 22:15:36 pm »
Mogło by. Mogą być zapchane katalizatory.
Słuchaj, a sprawdź to co mówiłem o wychyleniu przepustnicy
Też z takim efektem walczyłem.
Sprawdź ile wychyla się przepustnica ręką. A później niech ktoś wciśnie gaz (normalnie na zgaszonym silniku).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2020, 22:20:28 pm wysłana przez truten23 »
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline easy rider

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Kocham to forum
Odp: X300, 4.0 brak mocy...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2020, 16:19:04 pm »
Truten...jasteś WIELKI !!! Nie wiem skąd to wiedziałeś ale trafiłeś znowu w  :-10points ! To była ta pieprzona przepustnica...nie otwierała się tak jak powinna i stąd ten brak mocy. Byłem na sprawdzeniu kompresji, ciśnienie na każdy cylinder ma powyżej 12 więc jest ok. Mechanik który to ogarniał po mojej sugestii sprawdził przepustnicę i...bingo 8) Wróciła też prawidłowa praca kickdownu. Tak, że dziękuję Tobie za pomoc, jestem bardzo, bardzo wdzięczny. Jak będziesz przejeżdżał przez konin to zapraszam na zimne :-pijaki
Pozdrawiam serdecznie.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 677
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300, 4.0 brak mocy...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2020, 17:03:18 pm »
Po prostu też miałem odczucie że ten klamot powinien iść o wiele lepiej
I walczyłem z tym tematem

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<