Autor Wątek: Spadaja obroty i auto gasnie ale tylko na biegu "drive"  (Przeczytany 1400 razy)

Offline TomTomasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Spadaja obroty i auto gasnie ale tylko na biegu "drive"
« dnia: Maj 02, 2020, 23:26:13 pm »
Witam,

Moze ktos mial doczynienia z taka sytuacja. Pacjent to x300 z 4.0. Po odpaleniu i na biegu jalowym chodzi normalnie, natomiast po przelaczeniu na "drive" obroty spadaja mu do okolo 400 obr/min i gasnie. Przy probie przyspieszania wkreca sie na obroty normalnie, ale zdecydowanie nie ma mocy, a po odpuszczeniu pedalu gazu, obroty stopniowo spadaja, znow do poziomu okolo 400 obr/min i auto znow gasnie. Tak sie dzieje praktycznie za kazdym razem... Co ciekawe na wstecznym nie zauwazylem tych objawow.

Jakies pomysly co mu dolega i od czego zaczac weryfikacje?
Jaguar XJ 4.0 Sovereign X300 LWB

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Spadaja obroty i auto gasnie ale tylko na biegu "drive"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2020, 16:30:13 pm »
Sprawdź na początek silnik krokowy przy przepustnicy , podciśnienia i cewki zapłonowe.
XJ40, XJSC , XJR

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Spadaja obroty i auto gasnie ale tylko na biegu "drive"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2020, 03:36:02 am »
Przy okazji sprawdz przerwę na świecach . Raz mialem  xj300 . co sie zatrzymywałem  pełny stop to obroty bardzo spadały . Zrobiłem  przegląd z wymiana świec i okazało sie ze przerwa w starych świecach była prawie  dwa razy wieksza niz podawan aw ksiażkach
I love and hate Jaguars

Offline TomTomasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Spadaja obroty i auto gasnie ale tylko na biegu "drive"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2020, 09:25:09 am »
Swiece wymienialem jesienia zeszlego roku, od razu po zakupie, wiec to raczej nie to
Jaguar XJ 4.0 Sovereign X300 LWB

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Spadaja obroty i auto gasnie ale tylko na biegu "drive"
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2020, 22:33:15 pm »
Sprawdż i wyczyść układ dolotowy/ przede wszystkim przepływomierz,przy okazji odmę, przepustnicę z krokowym i podstawa z "lewym" powietrzem, czyli uszczelnienie przy kolektorze dolotowym/.Niewiele roboty, a i tak trzeba to robić co jakiś czas/no nie tak często, bez przesady/.Chociaż trochę nie pasuje mi stabilność pracy na jałowym, ale i tak bym z tym zaczął.Może krokowy "zakitowany", a potrafi się zrobić.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline TomTomasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Spadaja obroty i auto gasnie ale tylko na biegu "drive"
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2020, 23:54:00 pm »
Takie "naprawy" to ja lubie ! Ale po kolei... Z braku wolnego czasu, brzydkiej pogody, siedzenia w domu bo koronawirus itp, itd, auto stało w garażu miesiąc. Nie dodałem, że ostatnim razem poza gaśnięciem na biegu "D", świeciła się kontrolka od błędu skrzyni biegów. Dziś w końcu raz jeszcze chciałem sprawdzić te dziwne objawy i umówić się do warsztatu.

Poszedłem do garażu, próba otworzenia centralnego - brak reakcji, padł akumulator. No to prostownik i ładujemy.
Po porządnym naładowaniu i odpaleniu, brak jakichkolwiek objawów ! :D Kontrolka od skrzyni zgasła, na "D" obroty nie spadaja, przyspiesza elegancko, no jednym słowem jak ręką odjął!

Zrobiłem jakieś 40 km, z różnym obciążaniem silnika, wszystko w jak najlepszym porządku. Auto gasiłem i odpalałem kilkukrotnie. Jutro dalsza część testów, ale wygląda na to że wystarczyło dobrze doładować akumulator :)
Jaguar XJ 4.0 Sovereign X300 LWB