Autor Wątek: Czujnik temperatury zewnętrznej  (Przeczytany 18310 razy)

miki151993

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 22, 2013, 15:09:19 pm »
Czujnik jest za zderzakiem ale przed chłodnicą jak otworzysz maskę i spojrzysz w tę dziurę po grilu w dół to go zobaczysz można go chyba też zobaczyć przez dolną plastikową kratkę w zderzaku. 

retrigo

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2013, 15:46:35 pm »
Dzięki miki151993
wystarczyło się nachylić i za kratką z przodu zderzaka jest widoczny.Teraz nie mogę dostać czujnika byłem w fordzie i powiedzieli że takiego czujnika o tych numerach nie ma. Intercars,rodon,intertim muszę jeszcze poszukać.dam wam znać która firma ma ;)chyba że znacie nr.kat. to poproszę. :-A

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 01, 2013, 16:15:07 pm »
Ja chyba mam ten czujnik na stanie

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2013, 16:27:16 pm »
numer części XR854838. Cena za nówkę około 90-100zł
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline wf77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2013, 14:14:42 pm »
Miałem padnięty czujnik temperatury zewnętrznej w X-Typie (nr: XR 858222). Wg zaleceń forumowiczów kupiłem go przez zamówienie telefoniczne w "MM Cars" w Katowicach. Niestety okazało się, że przez rok cena wzrosła dwukrotnie z 60 na 117zł (razem z wysyłką).  :-trudno

Artur G.

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 19, 2013, 12:41:51 pm »
Uff jak gorąco, i mojego kota  dopadła gorączka.
Dziś wyjeżdżałem z garażu pod domem, temp. zew,  23 st C, trochę ujechałem i zerkam - wow, 40 a na dworze ledwo ze 25, i te 40  rośnie , urosło  do  49.
Postał w cieniu w Lublinie, odpalam i pokazuje 34, odpalam ruszam i  w czasie  jazdy urosło do  50, a na dworze ledwo 25.
Zwariował?
Poczekam kilka dni, może sie sam naprawi  ;) a jak nie  wyjmę  niedomagajacy, i na  jego  wzór  zakupię sprawny.
Czy coś  od  ostatnich miesiecy zmienilo  sie z  jego  dostepnością, cenami?  ktos  ma   informacje ...
I troche  mnie dziwi,  nie  powieniec czujnik paść całkowicie (działa albo nie działa) a  nie  pokazuje   jakieś    dane z sufitu?  :-cry
Dzieki za   informację, może   innym  tez sie  przydadzą,

Kayyko

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 16, 2014, 13:34:07 pm »
proszę o pomoc,
wymieniłem wczoraj czujnik bo mój pokazywał notorycznie miedzy 30 a 40 stopni, odpiąłem akumulator na jakieś 30 min do godziny, po włączeniu licznik temperatury zaczął odliczać od ok 30 w dół i zatrzymał się na 10 stopniach i ta temperatura się nie zmienia. Wczoraj było ok 16 stopni na dworze jak go zamontowałem a jak skończyłem jazdę było ok 9 stopni a on ciągle pokazuje 10. Dziś rano znowu 10 i nic się nie zmienia. W czym może być problem? Bo nie wiem czy mam go zwrócić czy jeszcze walczyć?

Kayyko

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 21, 2014, 11:45:09 am »
czy ktoś coś może wie bo zaraz minie 10 dni na zwrot? :)

polo811

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 27, 2016, 21:18:12 pm »
Witm, ktoś pisał że temperatura zewnętrzna była standardem w każdym xtype , a ja mam niestety manualną klimatyzację i nie mam komputera pokładowego, wyświetlany jest tylko przebieg i Trip nad nim, czujnik mam napewno bo klima nie załącza się piniżej jakieś tam temperatury ale gdzie do niego jakiś wyświetlacz?? Bardzo to irytujące jest gdy niewiem jaka jest temp.  na zewnątrz, nawet zwykłe mk3 mialy licznik temperatury

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:24:24 am »
Witajcie, ja również mam problem prawdopodobnie z czujnikiem temperatury zewnętrznej, na konsoli wyświetla mi się temperatura 1 stopnia, a tak na prawdę na zewnątrz jest 6 stopni.   Podobna sytuacja kiedy na dworze jest 0 stopni, a mnie wyświetla się około -4. Podsumowując czujnik zaniża mi temperaturę niż jest faktyczna. Czy ktoś mi jest w stanie poradzić czy to faktycznie wina czujnika temperatury zewnętrznej ?
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:34:16 pm »
Miałem podobnie, zaniżał kilka stopni, a na samym końcu coś się całkiem w nim popsuło i temperatura rosła wraz z czasem jazdy, często była o nawet 20 stopni wyższa niż na zewnątrz, czujnik do jaga jest taki sam jak do fordów z rynku amerykańskiego i jego koszt to około 160zł, ja kupiłem używkę i od około dwóch lat mam spokój.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Bsat

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 18, 2020, 09:30:14 am »
Odgrzewam świadomie bardzo kotleta. Trochę poszperałem na zagranicznych forach, znalazłem 1 post ! z pomiarem rezystancji czujnika i przeanalizowałem jego charakterystykę. Czujnik temperatury który kosztuje około 160zł to obudowany termistor NTC 30k. Koszt tego elementu to około 2,50zł na znanym portalu aukcyjnym. Wczoraj wlutowałem ( uciąłem oryginalny czujnik i zostawiłem go na miejscu ) i działa od razu. Tylko nie przegrzejcie go przy lutowaniu  ;)