Autor Wątek: Jaguar s type 3.0 szarpie przy przyspieszaniu  (Przeczytany 895 razy)

Offline trycons

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Kocham to forum
Jaguar s type 3.0 szarpie przy przyspieszaniu
« dnia: Marzec 17, 2020, 16:52:25 pm »
Witam ponownie. Cały czas borykam się z problemem szarpania przy przyspieszaniu ( nie zawsze występuje , od święta przyspiesza normalnie ) . Wymienione świece ,  uszczelki , cewki , oba katalizatory , zero błędów na komputerze . Co mam patrzeć , co sprawdzić , gdzie szukasz , jakikolwiek pomocny trop , da mi nowe nadzieje ze uda mi się go naprawić . Pozdrawiam link do filmu jak to wyglada . https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=kJPw3nDkVxM . Mam również wrażenie ze bardzo dużo pali . 100 zł przejechane 60 km . Spalanie po mieście na komputerze 21 litrow
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2020, 17:00:38 pm wysłana przez trycons »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Jaguar s type 3.0 szarpie przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2020, 13:10:56 pm »
Strasznie dużo pali, u mnie po mieście komputer pokazuje 12-14l i tyle realni pali, na trasie przy spokojnej jeździe zejdę w granice 8-10 litrów. Być może masz za bogatą mieszkankę, nie każdy komp/obdII gada z jagiem, w sumie to mało jest interfejsów, które poprawnie się z nim komunikują, dlatego być może nie masz żadnego komunikatu o błędach.

Offline trycons

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar s type 3.0 szarpie przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2020, 16:35:50 pm »
wcześniej jak były błędy odnośnie sond lambda normalnie je odczytałem, wszystkie wartości na bieżąco mogę odczytać, więc myślę że cokolwiek bym odczytał.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Jaguar s type 3.0 szarpie przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2020, 23:32:20 pm »
Napisałem priv ale chyba masz pełną skrzynkę. Ja kupiłem interfejs cztery lata temu, więc nie mam linka do tej konkretnej aukcji, ale jest to interfejs ELM327 na kablu, coś tak jak to:
https://allegro.pl/oferta/tester-jaguar-pl-can-obd2-ii-usb-elm327-sdprog-7690597673
ale oprogramowanie inaczej wygląda, może przez te cztery lata coś ktoś poprawił. Wtedy płaciłem za niego coś ok 100 zł.