Autor Wątek: 3.0 V6 pracuje jak diesel, szapie +P1385 i P1388  (Przeczytany 1093 razy)

Offline Don Corleone

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
3.0 V6 pracuje jak diesel, szapie +P1385 i P1388
« dnia: Marzec 15, 2020, 12:39:31 pm »
Witam
Zakładam ten wątek bo niestety bo przeczytaniu już istniejących nie znalazłem odpowiedzi... Ponieważ mój przypadek wydaje się dość specyficzny.
Po kolei. Samochód to For... Jaguar S-type 3.0 V6 z 2000 roku. Czasami coś mu odbija i zaczyna na wolnych obrotach wydawać dźwięki jak diesel (za pierwszym razem gdy się to wydarzyło myślałem, że to dźwięk odpalonej obok Astry CDTI, ale niestety Astra odjechała a dźwięk pozostał...), oprócz tego zdarza mi się przyszarpywać na wolnych obrotach np. gdy stoję na światłach. Po podpięciu testera wyskakują błędy P1385 i P1388. Najdziwniejsze, że raz chodzi idealnie a raz jak wyżej opisałem...
Znalazłem na forum info o pękniętym zaczepie wtyczki czujnika zmiennych faz rozrządu, błędy pasowały więc sprawdziłem i jest ok, tzn. była bo pękła mi kiedy ją ruszyłem, ale jakoś ją zamocowałem więc powiedzmy, że to jest odhaczone.
Znalazłem też gdzieś w necie info, że Jaguar z przypadku gdy wyskoczą te dwa błędy (P1385 i P1388) zaleca przeprogramowanie sterownika. Zapaliła mi się lampka, bo poprzedni właściciel dał mi oryginalny sterownik, który znajduje się na słupku pod nogami kierowcy. Twierdził, że zmienił go by myślał, że powoduje problemu ze skrzynią, ale nie pomogło. Podmieniłem więc wczoraj sterowniki, w sensie założyłem ten oryginalny i.... bez zmian. Odpaliłem samochód (silnik oczywiście zimny) i chodzi jak diesel, przejechałem się żeby się nagrzał ale nic się nie zmieniło.
Dzisiaj rano znów podpiąłem tester, usunąłem błędy i odpaliłem samochód. Chodził idealnie, pojechałem nim do miasta i całą drogę spisywał się bez zarzutu. Po dojechaniu na miejsce zgasiłem silnik, a gdy go ponownie odpaliłem do moich uszu znów dobiegł klekot... Wyjąłem tester, skasowałem błędy ale nie pomogło. Podczas drogi do domu znowu na chwilę zaczął ładnie pracować, ale tylko na chwilę...
Czy ktoś miał może podobne problemy? Czy trzeba faktycznie przeprogramować komputer? Jeśli tak to gdzie, serwis?
Już nie wiem gdzie szukać przyczyny i pomocy. Mam dość tego samochodu, dobrze, że zgubiłem gdzieś siekierę.
Pozdrawiam

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: 3.0 V6 pracuje jak diesel, szapie +P1385 i P1388
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2020, 13:17:56 pm »
Nie wiem jak szukałeś rozwiązania, ale u mnie google w pierwszej kolejności podsunęło posty z informacją, że oprócz uszkodzonej wtyczki możesz mieć też padnięte dwa czujniki.

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=28050.0

https://www.2carpros.com/questions/jaguar-s-type-2000-jaguar-s-type-runs-ruff