Autor Wątek: Navi przeróbka jaguar x-type  (Przeczytany 2014 razy)

Offline Nabuchonozor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Navi przeróbka jaguar x-type
« dnia: Styczeń 01, 2020, 19:00:01 pm »
Witam wszystkich potrzebuje pomocy  mianowicie zrobiłem przeróbkę zwykłego panelu na panel dotykowy wszystko śmiga oprucz tego że nie wyświetla mi radia na panelu i nie ma sterowania klima jak ktoś ma jakieś sugestie gdzie coś przepiąć podpiąć bardzo proszę

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Navi przeróbka jaguar x-type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2020, 22:00:44 pm »
Polecam Ci włożyć z powrotem zwykły panel bo to nie do ogarnięcia. Tam nic nie jest plug'n play
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Navi przeróbka jaguar x-type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2020, 22:11:55 pm »
Instalacja elektryczna do przerobienia oraz potrzeba dodania modułu sterującego klimatyzacja.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Navi przeróbka jaguar x-type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2020, 22:16:47 pm »
Moduł GPS, klimatronika, DVD, zmieniarka CD, wiązka razem ze światłowodami i parę innych pierdół. Już chyba lepiej zainwestować w dobre radio 2DIN.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Navi przeróbka jaguar x-type
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2020, 12:08:04 pm »
Moduł GPS, klimatronika, DVD, zmieniarka CD, wiązka razem ze światłowodami i parę innych pierdół. Już chyba lepiej zainwestować w dobre radio 2DIN.

@sztandi7 - a da się zamienić cały ten komputer na jakieś radio 2DIN dalej mając wszystkie te opcje co w oryginalnym?
Ja akurat mam wszystko zintegrowane czyli jak na zdjęciu
- sterowanie klimatyzacją
- obieg dmuchawy - zamknięty/otwarty
- siłę nawiewu
- tryb turbo nadmuchu na przednią szybę (jak to Ja nazywam  ;) )
- podgrzewanie tylnej szyby
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Navi przeróbka jaguar x-type
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2020, 10:16:48 am »
Z radiem 2-DIN jest problem, ze względu na funkcje sterowania nawiewami etc. Taka opcja byłaby możliwa, gdybyś miał auto bez LCD, wtedy za klimę odpowiedzialne są inne, fabryczne przyciski poniżej radia.

Zdecydowanie najlepszym ale niestety nietanim sposobem jest wstawienie dodatkowego, zewnętrznego modułu z Androidem. Wtedy masz wszystko jak w oryginale, a w momencie wcisnięnia bezużytecznego przycisku nawigacji załącza Ci się system na Androidzie.  Taki koszt wstawienia modułu razem z nowym LCD wyższej rozdzielczości może wynosić nawet około 2000zł, chyba że naprawdę dobrze znasz się na elektronice, bo schrzanienie tej roboty może Ci nawet unieruchomić samochód. Swojego czasu jakiś brytyjczyk zrobił cały tutorial zamontowania Odroida w X-Type, któryś z forumowiczów pisał do niego i przy przysłaniu mu całego panelu, robił to i odsyłał gotowy w cenie bodajże 500 funtów. Nie wiem czy jeszcze się tym zajmuje. Podobno w Polsce też się ktoś tym zajmował. Jeśli planujesz sobie zostawić auto na lata i nie szkoda Ci tych pieniędzy to warto, jeżeli nie... No cóż. Ja mam w planach taki zabieg, ale nie wiem czy w tym czy dopiero w następnym roku.

Poczytaj sobie tu:http://www.jagdroid.org/ Jest tam podane sporo przydatnych informacji.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2020, 10:22:52 am wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Online pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Navi przeróbka jaguar x-type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2020, 16:57:35 pm »
Ten z Polski to [..]. Przez telefon powiedział, że ma na stanie gotowego i mam przyjechać za dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach stwierdził, że na następny tydzień. Miałem 300 km więc przy okazji wziąłem wolne i zatrzymałem się u kogoś na miejscu, a ten, że nie wie czy będzie gotowy, ale że szkoda mu było stracić 2000 zł to powiedział, że ma. Przełożył mi radio z androidem, ale na androidzie dźwięk szumi, na fabrycznym nie. Powiedział, że poprawi i mi prześle co trzeba żeby działało, za około miesiąc. Minęły trzy stwierdził, że ma części i już prawie gotowe, potem się już de.il nie odezwał. Szkoda, że mam tak daleko, ale przy okazji go odzwiedzę
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2020, 17:41:37 pm wysłana przez MicGin »