Autor Wątek: Potrzebna Informacja xf 3.0  (Przeczytany 3152 razy)

Offline KubaC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Potrzebna Informacja xf 3.0
« dnia: Styczeń 08, 2020, 22:26:16 pm »
Witam.
Ktoś Może Powiedzieć Coś o silnikach diesla 3.0 275 i 240 koni.
Na co uważać Czy warto kupić który z nich jest pewniejszy oraz jak z awaryjnośćią Xf-a z Tymi silnikami.???
Wielkie dzięki za wszelkie informacje.
Pozdrawiam.

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2020, 00:29:36 am »
To są te same silniki różnią się tylko oprogramowaniem. W jaki rocznik celujesz, lub jaki budżet, bo na przestrzeni lat się zmieniały. Miałem trzy xf y więc coś Tobie doradzę.

Offline KubaC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2020, 01:40:44 am »
Budżet to tak do 50tys.
Tylko nie wiem który model by był najlepszy z tych 3.0 w dieslu bo jest kilka sztuk A Ja świeży w Jaguarch
Portfolio S. Luxuru i Premium.Chce coś w co nie będę ładował kasy.Ogolnie chciałbym jakieś Opini konkretnej uzyskać na temat tej jednostki. Większość to poleca benzynke ale nie wydaje mi się żeby aż tak były wadliwe 3litra w dieslu. Będę wdzięczny za informację..
Rocznik 2009-2010
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2020, 08:50:03 am wysłana przez MicGin »

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2020, 09:26:34 am »
Nie tylko oprogramowanie jest inne, ale tez i inne sa kolektory, 3.0 DS ma mocniejsza konstrukcje i o wiele lepiej chodzi, sam mam 3.0 DS z 2010 w pakiecie Luxory, czyli nie mam podgrzewanej kierownicy, nie ma tylu opcji ustawienie foteli i pamieci, fotele nie sa wentylowane, bo to wszystko masz w pakiecie Premium Luxory, no i tez jest radio troszke bardziej ubogie, to slychac, ale zawsze mozna dolozyc sobie inne glosniki i ekstra wzmacniacz.
Jezeli chodzi o wadliwosc, to zalezy kto jak szanuje i tez zauwazylem z jakiego kraju jest opis, sam mieszkam w Szwecji i znajomy pracuje w serwisie Jaguara od 20 lat, mowi ze te jednostki sa bardzo malo awaryjne, jak dbasz tak masz. Ludzie mieszkajacy w Wielkiej Brytani maja calkowicie odmienne zdanie od tych co pisza swoje posty mieszkajac w Polsce. Poczytaj sobie rozne fora, z Polski, Niemiec, Angli, mozna sie za glowe zlapac jak rozne sa opisy.
Sam polecam ta jednostke, jezdze juz ponad rok i mam przebieg 138 000  i jestem zadowolony, olej co 10 000 km to mus. jakbys chcial cos wiecej wiedziec to pytaj.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2020, 10:34:26 am »
Dodatm tylko ze nie tylko kolektory ale tez wtryski sa inne.

Jesli chodzi o wyposazenie to podgrzewane fotele i kierownica byla czescia pakietu "winter comfort pack" w przedlifcie a nie wersji wyposazenia. Natomiast fotele wentylowane byly w portfolio jako standard - w innych byly opcjonalne
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2020, 18:09:23 pm wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline KubaC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2020, 12:38:05 pm »
Czyli Który to z Modeli  3.0DS Luxury S ??
Jeżeli chodzi o audio właśnie chciałbym By to dobrze grało bo jestem audiofilem..
Ogólnie Super fajnie że odpowiedziałeś bo tak jak mówisz w Polsce straszną mają opinie te Jaguary niby bloki pękają i wszystko siada pisałem na fb to tragedia..Ale to są komentarze ludzi którzy siadają jadą nic nie robią później robi lipne opinie i człowiek nie wie co myśleć Tu u mnie jeżdżą A w Polsce wszystko się pasuje.
Mi tam na nie trzeba kierownicy podgrzewaniej.
Motor Ma Już Zdrowy.


Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2020, 13:18:52 pm »
Co do wyposazenie to nie jestem pewien co wchodzi w Luxory a co w Premium Luxory, moze to tez zalezy od kraju do jakiego jest wysylany Jaguar? poprzedni mialem Premium to wlasnie byly fotele wentylowane (nigdy nie uzylem :) )kierownica podgrzewana co jest fajna sprawa w zimne dni, keyless entry, co mnie troche wkurzalo,, to czego brak, to ustawienia fotela podparcia ledzwiowego, nie wiem czy dobrze to napisane, ale to co poprawia komfort na wysokosci krzyza, czyli mozna wypchac oparcie :). Co do sprzetu naglosniajacego, to u mnie ten najslabszy, slychac to wyraznie, ale dokupilem wzmacniacz, wymienilem glosniki, ale tylko przednie i do kufra wstawilem 12" bas aktywny, jest co do tego tematu wystartowane forum. Po skompletowaniu naglosnienia, jest teraz tak jak powinno :)

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2020, 13:21:19 pm »
3.0 D to ten co ma 240 Jaguarow pod maska a 3.0 DS to 275 jaguarow pod maska :) S = sport

Offline KubaC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2020, 14:40:21 pm »
Czysto Jasno i to mi sie podoba Dzieki Bardzo za odrobine wiedzy.Maretti A jakieś większe problemy z Tym autem miałeś? Części do Tych modeli są podobnie cenowo czy innaczej sie ma do rodzaju silnika ?
Sorry że Tak męczę ale chcę wiedzieć jak najwięcej o tej Jednosce:-)

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2020, 15:16:14 pm »
Jak na razie zadnych problemow po za bakiem, na poczatku nie dalo sie do pelna zatankowac, 3/4 bez problemu a pozniej co litr to odbijalo, wiec jak chcialem do pelna zatankowac 8 minut stania i dobijania, ale jak wiekszosc pisze, to tylko mala rzecz, na serwisie byl i nic nie znalezli, zdjeli bak i zalozyli ponownie, problemu jak na razie nie ma. Czesto nie tankuje bo spalanie dosc male, jezdze po autostradach i 90-kach, srednia to 7 litrow a 20 tys km rocznie robie.
Co do czesci to wymienialem hamulce, tarcze i klocki, Brembo z Autodoc zamowilem i koszt jak do innych aut, czesci do silnika jak narazie nie musialem zamawiac i mam nadzieje ze nie bede musial. Po za tym duzo czesci uzywanych z angli mozna kupic za dosc rozsadna cene, nie ma problemu z wysylka.

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2020, 17:23:41 pm »
...Co do sprzetu naglosniajacego, to u mnie ten najslabszy, slychac to wyraznie, ale dokupilem wzmacniacz, wymienilem glosniki, ale tylko przednie i do kufra wstawilem 12" bas aktywny, jest co do tego tematu wystartowane forum. Po skompletowaniu naglosnienia, jest teraz tak jak powinno :)

Jakie głośniki i wzmacniacz wsadziłeś? Meridiana czy jakieś inne? Bas w tubie, tak? Dużo rozbierania i przeróbek miałeś? O jakim forum piszesz?

KubaC tu masz wątek o głośnikach, gdzie kolega proponuje zestaw. http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,40210.0.html

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2020, 08:16:46 am »
U mnie totalny mix sprzetu jest, bas to jest Phoenix Gold Z112AB-V2, brzmi dosc dobrze, ale pudlo za duze, ponad pol bagaznika zajmuje, glosniki to PIONEER TS-E171CI i wzmacniacz to SCOSCHE HDA8004, osobiscie jestem zadowolony z jakosci dzwieku. Co do rozbierania auta, to troche bylo roboty, boczki trzeba sciagnac by zamontowac nowe glosniki i kable do glosnikow musialem nowe pociagnac do bagaznika, bo bas i wzmacniacz tam zamontowalem, a to dlatego ze poprzedni wlasciciel podciagnal tam juz kable od zasilania, wiec tutaj mialem ulatwienie. Bas jest podlaczony pod tylne glosniki a wzmacniacz do przodu i na nowe glosniki.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2020, 00:15:39 am »
A skąd wam się wzięły te wzmocnione kolektory w wersji S jak do każdej 3.0 diesel idzie ten sam numer kolektora. Akurat najczęściej właśnie puszczają w wersji 275KM.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2020, 00:58:54 am »
Rozszczelnialy się niezależnie od wersji, mi poszły obydwa w wersji 241, po prostu była seria wadliwych. Nowe założone już nie rozszczelniaja się. Jak komuś się przydarzy to zakup w serwisie citroen połowa ceny.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: Potrzebna Informacja xf 3.0
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2020, 09:00:48 am »
Silnik zajebisty tylko trzeba olej co 8-10 tkm wymieniać jak stara szkoła przykazuje. W skrzyni co 60-80 zależy czy jeździsz autostrady i jak jeździsz. U mnie po 80tkm olej zielony był. Problem miałem z rurką klimy - korozja, felerny czujnik zużycia klocków, raz robiłem zbieżność i konserwacje profili zamkniętych - gdzie tylko możliwość wstrzykniecia była.