Autor Wątek: Kółko kompresora 4,2SC  (Przeczytany 2139 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Kółko kompresora 4,2SC
« dnia: Grudzień 17, 2019, 12:59:32 pm »
Przeczytałem informację, że w 4,2SC można podnieść moc poprzez zmianę kółka kompresora na mniejsze. Chciałbym prosić o podanie większej ilości informacji na temat takiej operacji. W szczególności prośba o link do wspomnianego kółka.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • XF SV8
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2019, 13:23:57 pm »
Witam. Najwięcej informacji w tym temacie znalazłem na forach z UK.
https://www.powerhouse.uk/content/jaguar-performance/jaguar-supercharger-40-and-42-v8-upper-pulleys.php
Warto przejrzeć całą stronę Powerhouse. Są dwa rodzaje kółek, 6% i 10% mocy. To większe (6%) montuje się na zasadzie plug&play uzyskując moc w granicach 20-25 koni. To najmniejsze (10%) wymaga obróbki "palca" kompresora (zeszlifowanie nadmiaru materiału z "palca") i tu możemy spodziewać się około 40 koni. W obu przypadkach strojenie nie jest wymagane, aczkolwiek razem z softem wynik będzie wyraźnie lepszy. Widziałem jednego XF-a w Polsce z takim kółkiem plus wkładki filtra powietrza K&N i po indywidualnym strojeniu z wynikiem 507 koni, niutonów nie pamiętam ale okolice 700. Firma Powerhouse oferuje profesjonalny montaż, regenerację palca kompresora lub nawet całego kompresora. Ceny nie są większe niż w Polsce. Ogólnie u nas takie zabawki też są dostępne. 

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2019, 21:10:12 pm »
Mam małe koło w xjr 350. Tłoczy ok 15 psi jest różnica na dynamice przy niższych prędkościach .Miałem przez miesiąc Xj i erke s type fabryczna więc mogłem porównać. Fakt że Xj lżejszy ale i tak silnik i aczwj się wkręca przez to dynamika lepsza. 40 km raczej nie przybyło ale jest wyczuwalne . Generalnie zrobić na tym silniku 500km nie jest trudno ani kosztownie .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2019, 12:53:41 pm »
Boodzio2, w wielu miejscach znalazłem informacje, że 500KM jest w miarę bezproblemowe. Może byłbyś w stanie napisać coś konkretniej? Układa mi się wizja zmiany kółka, remap, filtr i wydech. Ma to sens? A może opisałbyś konkretniej lepszą opcję?

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • XF SV8
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2019, 07:19:28 am »
Twój plan na modyfikacje jest wystarczający, żeby złapać 500 KM 8)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2019, 09:22:37 am wysłana przez MicGin »

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2019, 10:40:54 am »
przy okazji remapu moze warto wywalic egr - pozytek z niego zaden. Wydech i przejscie na sportowe katalizatory pomaga znacznie.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2019, 14:00:40 pm »
Właśnie się zastanawiam nad zaślepieniem EGR bo pcha tego syfu do dolotu podwyższając nie potrzebnie temperaturę powietrza. Przerabiałes ten temat?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2019, 21:18:29 pm »
jeszcze nie ale tez mam w planach :) chyba ze wczesniej zmienie na kota elektrycznego

Offline rafalgti

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Kółko kompresora 4,2SC
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2021, 16:47:53 pm »
nawiązując do tematu podpinam sie z silnikiem 5.0 sc,poszukuje górnego koła kompresora ewentułalnie śćiagacza koła kompresora pod wersję 5,0,chętnięodkupię jak komuś zawadza
ps.jestem na etapie dorabiania dolnego powiększonego koła na wał o 12% metodami profesjonalnymi według instrukcji z angielskiego forum i dokładnej tabeli dotyczącej silników v6 3.0sc oraz v8 sc 5.0,opisy zawierają dolne jak górne koło do obu wers silnikowych wraz z wzrostem prędkosci obrotowych w rpm a także przyrosty procentowe i wymiary w mm.Koła sprawdzone na 3.0sc w poprzednim moim xe.
wiadomosci na priv