Autor Wątek: Jaguar s type 3.0 v6 Gaz problemy Pomocy  (Przeczytany 1008 razy)

Offline Rampampamx3251

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Jaguar s type 3.0 v6 Gaz problemy Pomocy
« dnia: Grudzień 13, 2019, 19:25:51 pm »
Witam Posiadam Kocurka od 5 dni i sprawa wygląda tak ze zdjełęm cały kolektor uszczelniłem pokrywe zaworów wymieniłem świece na irydowe i uszkodziłem czujnik wkręcany (stojąc przed autem) w prawej pokrywie zaworów to czyba czujnik temp (oleju,płynów bodajże nie wiem do końca ) i po podpięciu wszystkiego auto wkręca sie do 3 krpm i nie chce iść dalej ;3 czy oprucz tego czujnika cos źle podłączyłem ? łapie gdzies lewe powietrze co jest? przed rozłożeniem na autostradzie był jak mały wariat a teraz do 3 tys i koniec , jest też tak ze od początku nie równo chodził faluje i jeszcze jeden problem jak go odpale to musze kliknąć przycisk od Kontroli trakcji bo inaczej auto wgl nie ma mocy (silnik działa ) lecz nie ma mocy nie chce jechac (coś z ABS ? Jakiś moduł? ) pomocy !!! nie wchodzenie na obroty mogą być przez ten czujnik? moze już ktoś z was coś takiego miał Jaguar S-Type 3.0 v6 1999r. Benz-Gaz Tył napęd   :-zly :-cry :-cry

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • Premier ĐĄasual Dating - Real-life Girls
Odp: Jaguar s type 3.0 v6 Gaz problemy Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2019, 20:38:38 pm »
Nie wyświetla ci się przy okazji komunikat na liczniku „RESTRICTED PERFORMANCE”? Przy takim komunikacie auto wchodzi w tryb awaryjny i nie kręci obrotów powyżej 3 tysięcy. Najlepiej podpiąć interfejs pod OBD i powinno wyskoczyć co go boli.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Jaguar s type 3.0 v6 Gaz problemy Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2019, 07:47:31 am »
Czujnik na głowicy to czujnik położenia walka ,druga sprawa bardzo częstą przyczyną problemów to lewe powietrze. Dawałeś pod kolektory nowe uszczelki ,wszystkie elastyczne połączenia spr czy nie są luźne lub spękane. ABS będzie połączony z nierówna praca silnika to samo miałem ostatnio w Xjr. Luźne kolektory oraz uszkodzone zasilanie jednej cewki. Raz była iskra raz nie. Naprawiłem przewód dokręciłem śruby momentem z serwisówki i wszystko wróciło do normy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Jaguar s type 3.0 v6 Gaz problemy Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2019, 17:43:52 pm »
@Rampampamx3251
Proszę, zainstaluj lub skorzystaj ze słownika w przeglądarce oraz używaj znaków interpunkcyjnych. Trzy razy czytałem aby się rozeznać o co Ci chodzi.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR