Autor Wątek: JAGUAR XF  (Przeczytany 8217 razy)

timo

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:43:26 pm »
to nie s-type przypomina mercedesa, tylko mercedes przypomina s-type, i odrazu lepiej.

I to jest bardzo poprawny tok rozumowania  :-za

Bazyli

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:58:10 pm »
A mnie XF podoba się. Miałem skubańcem jazdę próbną i zachorowałem na bestię, tylko czekam, aż trochę z ceny spadnie, tzn co by 3-4 letnie będzie można kupić.

Batman

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:06:57 pm »
Mi tez sie podoba, na drodze sie w sumie wyróżnia. Do tego ciekawego diesla ma :-)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:08:07 pm »
eeeeeee ... xf no fajne autko, hehe, a tak poważnie to jak dla mnie jest za bardzo tata jaguar a nie jaguar. :-thumpdown
Ale XF jeszcze ford projektował.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

optre

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:36:31 pm »
Autko jest fajne, ale dla mnie jest za malo jaguarowate, może za klika lat je zaakceptuje, ale nie teraz.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:56:47 pm »
hahahaha, zawsze tak samo,
Od początku powstania firmy Jaguar, za-wsze tak samo :)
Marudzenie, marudzenie, marudzenie, marudzenie
Przy XJ było marudzenie, ze trochę za nowoczesny
Przy xjs - marudzenie ze paskudny i za włoski
przy xj40 - ze to nie jest jaguar bo seria 3 to byl jaguar
Przy xk8 - ze taka podróba e-type bo przecież xjs to miał charter nie do pomylenia z czymkolwiek innym
przy x-type - mondeo, paskuda blee
przy x350 - ze x308 miał linie a to jest jakiś ponton
przy e-type ze nie proporcjonalny a xk120 to można było od razu do wyścigów a E-type to nie bardzo
Przy S-type - że to bękart jest bo prawdziwe Jaguary to XJ
Przy X-type Estate - no ze to kombi, a prawdziwy Jag to sedan/cabrio
Przy XK nowym, ze za bardzo Astonowaty
Przy xj220, że nie jest v12
Przy x308 ze nie ma już v12 i LSD
Na całe szczęście ta marka ma jedną unikalną spośród wszystkich marek na świecie cechę. Im starsze, tym bardziej się nam podobają
XF to jeden z najlepszych samochodów w tej klasie. Stańcie przez 3 sekundy i popatrzcie na niego, jak bogaty jest w niuanse stylistyczne. To jest nowy styl Jaguara. Rozpoczęty w xk, kontynuowany w xf i zakończony ( na razie ) w XJ. X350 to jest XJ, taki jak xj40, jak x300 i x308 to neoklasyk, ostatni z tej lini (s-type,xk8 i x350) Series 123 to osobna klasa, xj40/x300/x308 to też osobna klasa, a x350 hołd dla series 123 w koncepcji i rozwinięciu x308. A xf czy nowy xj to inny gatunek. Przejedźcie się nim. Wsiądźcie, zapomnijcie o tych wszystkich gadkach, że tata, ze mondeo itd. Wsiądźcie, zapnijcie pas i włączcie silnik...
albo nie, nie odpalajcie. Która firma na świecie ma ten pulsujący przycisk? Która firma na świecie zrobiła ten wysuwany drive selektor? ( przecież to niczemu nie służy?) Która firma w standardzie daje Ci astystenta do ganiania po torze? Lexus? a może Mercedes? Unikalna płyta podłogowa!!! Nie ma jej żaden inny samochód. Który z konkurentów ma 17" w standardzie, albo to błękitne podświetlenie. Czy w ogóle ktoś z was zadał sobie pytanie - dlaczego jaguar świeci do nas na niebiesko? No tak stylistyka, ale są jeszcze względy praktyczne :) Lexus ma plastik wyglądający jak drewno, klamki z toyoty, płytę podłogową z Camry, a skórę jakby była ekologiczną skórą i zegarek z lat 80-tych.
Nie chodzi o to, że musi się podobać - wcale nie musi. No ale nie piszcie, że nie ma stylu, albo że inspiruje go mondeo czy lexus. KTO INSPIRUJE KOGO? No chyba trzeba sobie powiedzieć jasno, że XF-a projektowali ludzie, którzy projektowali też Vanquisha, db7, db9... Lexusa Ci którzy zrobili nowego Avensisa, a Mondeo to inna historia...
XF to prawdziwy Jaguar bo:
- wywołuje skrajne emocje ( jak rasowy Jag )
- ma unikalne patenty, które nie są logiczne, a czasami całkowicie irracjonalne ( jak każdy Jag )
- ma własny unikalny dla siebie klimat ( jak każdy Jag, bo nawet x-type ma swój unikalny klimat - zresztą bardzo fajny )
- zyskuje przy bliższym poznaniu ( jak każdy Jag )
Na koniec: Czy nam się podoba, czy nie - bo części tak a części pewnie nie, to jest Jaguar, kolejny, prawdziwy kot. Nie BMW, nie Mietek, nie Audi, ani nie Lex.
Pure Jaguar
p.s. tak wiem ze jestem uzalezniony
p.s.2 @Choina - wierz mi, B&W to z nowego XJ-ota będziesz chciał :)

optre

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 04, 2009, 23:34:59 pm »
Chyba mnie przekonałeś, kto mi zaprezentuje xf? :-za

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 04, 2009, 23:58:53 pm »
Kriss, a słyszałeś jak gra B&W w X300?  :)
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

qbaty

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 05, 2009, 08:12:54 am »
Mam nadzieje, że w Pruszczu pojawi się XF to będzie można pooglądać z bliska, bo pewnie większość z nas pogląd wyrobiła sobie na podstawie zdjęć, folderów, ewentualnie pobieżnych oględzin gdzieś na parkingu  :-super

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:57:52 am »
Jak to nie wiadomo? Ja tam kociaka kazdego rozpoznaje z daleka, a XF zwlaszcza ;) Jak dla mnie, to nie ma co za bardzo co przezywac, bo jednak pewien swoj styl ma na pewno. No, a ze nie kazdemu sie podoba...?

barbie

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 05, 2009, 13:52:09 pm »
Jeździłem tym autem (wersja z V8 4,2 l).

Co do wyglądu - jak dla mnie przód jest tragiczny (choć ładniejszy od Chryslera 300C) - tył wręcz rewelacyjny. Może styliści stwierdzili, że większość będzie oglądać XFa tylko z tyłu  ;D
Z boku daje znać o sobie "nowy trynd" - mało szkła - dużo blachy.
W sumie auto podążające za lansowaną modą samochodową (grill, reflektory, małe okna boczne).

Ale jeździ się w środku - a tu jest ładnie, choć jak dla mnie za bardzo "elektronicznie" i to tak jakby "na pokaz". Nie wiem, skąd ta fascynacja ekranami dotykowymi - to się po prostu kiepsko obsługuje podczas jazdy! Ale za to ładnie się świeci - na komputerowcach zrobi spore wrażenie. Wolałbym czyste linie - a ekran wysuwany "na życzenie" - na ale ja jestem starszy pan - choć żyję z komputerów  ;)  Brak drewna nie jest problemem - oprócz tego, że podświetlenia, wskażniki itp. za wszelką cenę starają się epatować nowoczesnością przed nosem jest ładnie.
A teraz łyżka dziegciu - moja córka ma najnowszego Forda Mondeo i podobnieństwo środka (prócz oczywiście tej wysuwającej się gałeczki-lewarka rzuca się w oczy! Niby nie złego - ale Jag jest ponad 3 razy droższy!

Jazda - na mój gust tak jakby dość twarda - ale w sumie bez uwag. Dynamika, prowadzenie - "jaguarowskie" BRAWO! Tu już podobieństwo z Mondeo znika - Jag ciągnie jak Jag ciągnąć powinien - jak trzeba wciska w fotel, jak trzeba cichuteńko mruczy. Po wąskich krętych dróżkach jedzie się świetnie - a na autostradzie zamienia się w prawdziwego cruisera.

Podsumowując - już X.350 zwiastował to, że Jag "popłynie z prądem". Ja mam 2 m i 140 kg - w X.308 z szyberdachem waliłem głową w podsufitkę. Daimler na szczęście nie ma szyberdachu - ale dalej mnie gniecie dźwignie hamulca ręcznego. W X.350 było mi od razu wygodnie, do dachu sporo miejsca - ale to taka szafa jak Audi A8 (lubię Audi - miałem i 80 i 100, a nie te najnowsze "szafy").
XF w sumie dalej płynie z prądem - np. więcej indywidualnego charakteru mają Mercedesu CLC i CLS - pomimo podobnego podejścia jest bardziej "mercedesowaty" niż XF "Jaguarowaty". Ale i tak w sumie są podobnawe (ech, tak moda) - a tradycyjne wnętrze Mercedesa bardziej mi chyba odpowiada.

Lecz pewnie XF będzie sukcesem - choć nawet ja nie widzę przodu zza kierownicy, bo pierwsze wrażenie pozwala stwierdzić - "to fajne auto". A "McDonaldyzacja" chyba nie jest do powstrzymamia.... 

oskioski

  • Gość
Odp: JAGUAR XF
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 05, 2009, 14:04:58 pm »


Ja mam 2 m i 140 kg
jak na barbie  , to duża lala jesteś   :-W   :-R  ;D