Autor Wątek: X308 zakłócenia radia  (Przeczytany 2604 razy)

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
X308 zakłócenia radia
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 23:31:38 pm »
Witam!

Zauważyłem że po niedawnej wymianie rozrządu pojawiły sie w radiu dziwne zakłócenia/trzaski (szczególnie słyszalne na niskich obrotach) - sprawdziłem kable i styki przy cewkach i niczego nadzwyczajnego nie znalazłem - co moze być powodem tych zakłóceń? Przy okazji zainteresoawłem sie anteną - czy ktoś z was wie kiedy antena wysuwa się w całej długości a nie tylko do końca pierwszego stopnia? Być może to jest powodem tych zakłóceń - bo antena wysuwa się na ok. 30cm i tyle...

Pozdrawiam!
Feler
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

optre

  • Gość
Odp: X308 zakłócenia radia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2009, 00:59:49 am »
Zdaje się że cała powinna się wysuwać.

EMIL

  • Gość
Odp: X308 zakłócenia radia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2009, 01:20:11 am »
najwidoczniej jest gdzies skrzywiona i cos ja blokuje

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X308 zakłócenia radia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2009, 07:26:37 am »
moze byc problem z antenka, powinno sie w pokazac w calosci. takze sprawdz mase przy antennie.

przy rozrzadzie jest kondensator, moze ktos o tym zapomnial ...

maxdzax

  • Gość
Odp: X308 zakłócenia radia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:01:01 pm »
problem miałem ten sam, a rozwiazałem go w nastepujacy spoub, faktycznie jesli którys z teleskopół anteny jest skrzywiony antena bedzie miała problem z w wysuwaniem, niestety mi nie udało sie naprostowac koncowego teleskopu, wiec poprzez wsuwanie i wysuwanie anteny ustaliłem w jakiej pozycji skrzywiony teleskop ma najnizsze opory, mozna nimi krecic,kazdym jednym w lewo i w prawo, po nasmarowaniu i kilkudziesieciu wsuwach i posówach ;D anteną, zaczela sie rozwijac cała i cała chować. jakkolwiek jesli słyszysz takie charakterystyczne terkotanie gdy wysówa sie antena gdy jestes w kabinie niechybnie oznacza to ze pasek który wysówa teleskop , oprucz jej wykrzywienia jest tez wadliy(wytarły sie na nim ząbki) wiec , jesli nie pomoze kilkanascie cykli wsówu i wysówu anteny, prawdopodobnie w wyniku oporów przetarł sie ten pasek. A odnosnie trzasków, równiez mi nie wysówała sie antena i trzaski były słyszalne... niewspominajac ze ze złapaniem jakiejkolwiek stacji był problem...
pozdrawiam max

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: X308 zakłócenia radia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2009, 08:00:39 am »
Wielkie  :-thank za wszelką pomoc!! Zakłócenia ewidentnie pochodzą od silnika bowiem wraz ze wzrostem obrotów częstotliwość trzasków rośnie, więc sugestia Kogutki odnośnie kondensatora może być trafna - gdzie szukać tego kondziorka? Czy uszkodzona cewka ew. świeca też może dawać takie efekty? Antenę przesmarowałem, wyciągnąłem ją ręcznie do oporu, ale w momencie gdy wyłączam radio chowa się też tylko o 1 stopień/teleskop więc wysunięta ręcznie część anteny (3 stopnie) wystają... ;). Ręcznie wcisnąłem ją do oporu, włączyłem radio - wysunął się tylko 1 stopień... Nie słychać żadnego terkotania paska, słychać silnik od anteny ale tylko w trakcie jej podnoszenia i opuszczania - jak osiągnie 1-wszy stopień - cisza, jak się schowa - cisza. Tak jakby jakiś czujnik w antenie "stwierdzał" że po osiągnięciu wysunięcia 1-go stopnia antena wysunęła się prawidłowo...
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)