Autor Wątek: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem  (Przeczytany 2775 razy)

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« dnia: Listopad 02, 2019, 11:50:47 am »
Wymieniłem podkładki pod wtryskami, po tej operacji ciężko było uruchomić, musiałem na holu, udało się odpalić ale czuję że nie pracuje jak trzeba, przy obrotach do 1500 czuć drgania jakby nie łapał całkowicie na 4 cylindry. Układ był odpowieterzany kilka razy. Z odpalaniem też tako, palił mi zawsze na strzał a teraz tak potrzebuje sekundy żeby się wkręcić do swoich naturalnych obrotów.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2019, 12:04:36 pm »
Może zaciął się któryś wtrysk. W tych silnikach się zdarza
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2019, 15:19:59 pm »
No teraz cały czas telepie. To kibel..... Trzeba było gówna nie ruszać to by nie smierdzialo. Wszystko było ok ale postanowiłem profilaktycznie wymienić

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2019, 15:22:05 pm »
Dokreciles na moment fabryczny czy na czuja? Ja kiedyś regenerowane wstawiałem i wyciągałem 3 czy 4x bo coraz to się któryś zacinał. A dokręcane wg książki...
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2019, 15:30:49 pm »
Na czuja bo nie mam profesjonalnego klucza żeby dynanometrem dokręcić. Teraz wyciągnąłem kostki z każdego i widzę że na trzecim nie ma żadnej reakcji. Możesz podać jakim momentem trzeba dokręcić? Druga sprawa czy było warto przy wyciagnietych wtryskach zmienić końcówki,? W ogóle to możliwe samemu?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2019, 15:54:48 pm »
Mogłeś je dać do sprawdzenia. Moment 48 Nm z czego ja radzę na 43-45
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2019, 17:09:40 pm »
No nie bardzo mogłem, tu są same zjeby, to zachód więc tylko wymieniasz. Nawet podkładki pod wtryski z Polski ściągnąłem, podoba sytuacja jak chciałem kupić uszczelki na wężyk powrotny, nie da się, trzeba z całym wezykiem za 120 euro.

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2019, 12:33:49 pm »
Dobra ja już wiem że jeden wtrysk będę musiał wymienić bo popsułem właśnie swój. Teraz pytanie bo są na allegro takie regenerowane wtryski z wygenerowany kodem IMA, to znaczy że co? Wkładam i działa czy muszę go jeszcze jakiś zakodowac do mojego sterownika?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2019, 14:28:28 pm »
Mógł się zawiesić a mogła paść cewka. Choć jeśli był tylko wyjęty w wsadzony bez rozkręcania to rzeczywiście dziwne, że przestał działać. Robota samodzielna jest banalnie prosta wbrew całemu mitowi o tych wtryskach. Ima są Ci nie potrzebne. To nie foka gdzie bez kodu auto nie ruszy. Ale jak odpiąłeś wtyczki na działającym silniku to nie świeci (miga) Ci teraz sprężynka? Może wtrysk po prostu zgubił kod i auto będzie kulało. Przerobiłem mondeo o kota z tymi wtryskami i nie ma tragedii. Dużo przyjemniejsze niż np tdi pd. Jeśli masz zdolności manualne i wolną godzinkę to możesz zrobić dwie rzeczy. Najpierw próbę przelewową, będziesz widział czy w ogóle wtrysk działa a potem ewentualnie rozkręcić niedziałający wtrysk umyć i ładnie złożyć na mokro. I musi działać. A jak nie to padła cewka. Zamień jeszcze wcześniej wtrysk trzeci z np. czwartym i będziesz widział czy to wina wtrysku czy może wiązka. Nie ma obawy przez zamianami wtrysków. U mnie są wymieszane już mondeowe z kotowymi i oba auta chodzą. Też miałem podobny problem jak Ty, że jeden po wymianie końcówki i zaworka nie działał. Muliło go, nie było mocy i się okazało, że padła cewka. Podmiana nowych bebechów w jakiś stary wtrysk i auto ożyło. A jeśli masz kota po 2005 roku to kabelkiem za 40zł i focomem możesz kodować wtryski. Niestety przed 2005 nie działa to.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2019, 16:25:12 pm »
Wtrysk panie muszę kupić drugi bo po kilku lub kiltunastokrotnym wkladaniu i wyciąganiu postanowiłem co rozkręcić i ew przeczyscic, pod cienka długa sprężyna jest jakaś kulka czy coś, niestety nie zdąrzyłem zobaczyć bo mi tu wypadło i zgubiłem ot i taka historia. Nie szukam oszczędności tylko poprostu chce to zrobić dobrze. A jakbym od Mondeo miał z innym numerem to rozumiem że da radę coś z tego ukleić? Nie ukrywam że trochę czas mnie ogranicza na zamawianie wtrysku z pl

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2019, 17:35:16 pm »
Koty i mondeo jeździły na tych samych wtryskach. Teoretycznie da radę zamienić na np 504z bo to to samo co 501z tylko końcówka jest inna bo pod euro 4, zaworek jest ten sam. Przerzucisz wnętrze ze swojego i ma działać ale lepiej poszukać 501z bo jak kupisz sprawny to od razu go wkładasz do auta. Tzn ja zakładam że masz 501z 😅, bo ja tak mam i na zmiksowanych 504z też jeździłem. Znajdź ewentualnie jakiegoś szrota i wyciągnij samego pina. Ja przy pierwszych kontaktach z wtryskami zgubiłem 2szt i to w trawie ale silny magnes i na szczęście znalazłem.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2019, 11:12:50 am »
Ja mam 504z

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2019, 14:49:25 pm »
Cewka jest ta sama. Różnią się końcówka. Zaworek przelewowy jest też ten sam.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Wymiana podkładek pod wtryskami i problem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2019, 19:23:57 pm »
No i wszystko super się udało, przypadkowo byłem u znajomego mechaniora co akurat w kocurze wtryski wymieniał tyle że są ta 502 ale je wysępiłem, odrazu montaż do mojego cyk fuch i kocur pomyka  :-clap Dzięki twojej pomocy udało się ogarnąć bo ja już bym zamawiał taki jak trzeba regenerowany itd  :-K