Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Zacięcie wybieraka skrzyni biegow

(1/3) > >>

Genera³ Lee:
Witam!
Mam mały problem ze swoim Jagiem. Jak już zapadła decyzja, że zostaje z nami to oczywiście zaczęły się problemy i humory ;) ale do rzeczy. Po zimie zauważyłem, że wybierał skrzyni biegów chodzi ciężej nie przed zimą. Myślałem, że może się rozrusza, ale nic sienie nie zmieniło. Większy problem jest taki, że teraz zaciął się w położeniu "P" i za nic nie chce się odblokować. Wiem, ze jest tam czujnik położenia wybieraka i to zapewne jego wina (wyprowadźcie mnie z bledu jeśli się mylę lub coś mieszam). I tu  mam pytanie - wymiana modułu selektora załatwi sprawę czy może coś innego?

katar83:
Masz taka duza plastikowa srube przy wybieraku, odkrec i wcisnij srubokret w dziure i spokojnie odblokujesz. Blokada normalnie sie zwalnia przy wcisnieciu pedalu hamulca. Slychac w ogole jak sie odblokowuje jak wciskasz hamulec? Jak nie to albo czujnik w pedale hamulca albo ten przy wybieraku wlasnie.

Genera³ Lee:
Odblokowanie śrubokrętem ogarnąłem. Tylko zastanawiam się jak rozwiązać problem. Po wciśnięciu hamulca nic nie słychać. Obstawiam czujnik przy wybieraku, bo już wcześniej się zdarzało, że trzeba było "dopchnąć" lewarek do pozycji "P" żeby się odblokował. Da siesię wymienić sam czujnik czy tylko cały moduł?

katar83:
Moze byc modul, moze byc czujnik, moze byc solenoid czy nawet czujnik w pedale gazu, ciezko powiedziec bez rozebrania i obejrzenia niestety. Moze byc nawet i sama linka. Trzeba rozebrac i obejrzec.

Genera³ Lee:
Dobra, wykręcę moduł i zobaczę ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej